Malování bytu po vytopení

Od: Datum: 01.11.14 17:11 odpovědí: 6 změna: 02.11.14 00:18

Byli jsme vytopeni nájemníkem nad námi. Po vyschnutí zůstaly na stropě a zdech rezavé skvrny. Prosím o radu čím tyto skvrny zakrýt, neboť z dřívějška vím, že po vymalováni Primalexem se znovu objeví.

Dále bych se rád zeptal, zda akrylátové barvy jsou vhodné pro malování bytu /v paneláku/ a to přímo na podklad s Primalexem. Dá se akrylátová malba umýt a jak je to potom, je-li potřeba malbu oškrábat.

Děkuji Václav.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.14 17:25

I když teoretici budou omdlévat, skvrny je nejlepší přetřít bílou acetonovou barvou. Používám 40 let, neznám nic lepšího.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.11.14 20:18

Teoretici možná. Ale až jim po páté vrstvě barvy rezatej flek zase vyleze, dají si v lepším případě dotaz na poradnu, v horším budou řádit s majzlíkem. *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.11.14 22:09

to: @kjanik112 Si nerozumíme, myslel jsem 5 vrstev obyč. barvy. Já mám zkušenosti stejné a dal jsem bod

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.14 22:06

Kolego Ampere, mě se to ještě nestalo, připouštím ale, že Tvoje zkušenosti mohou být odlišné, nebudu se hádat.

doplněno 01.11.14 22:18:

Kolego Ampere, tisknu Ti ruku, teď si rozumíme.

Datum: 01.11.14 22:42

Nejprve je potřeba odstranit staré barvy, takže stěnu oškrádat a umýt mýdlovou vodou. Nechat proschnout a potom natřít dvě vrstvy akrylátové řidší barvy a na to vymalovat.

Datum: 02.11.14 00:18

Před časem jsem používal na zakrytí rezavých skvrn lihový matný lak ve spreji.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.