Plynový kotel Proterm

Od: Datum: 01.11.14 09:30 odpovědí: 3 změna: 08.11.14 13:19

Zdravím všechny. Mám od minulé zimy problém s kondens. kotlm Proterm LEV 28 KKO stáří8 r. Doposud bez problémů. Kotel poněkolika hodinové odstávce,když vychladne, tak nenaskočí a jencvaká relátko a současně s cvakáním se mění hodnota tlaku otopné vody vždy o jednu desetinu nahoru,nebo dolů.Např. 1.4 potom 1.5 ,1.4 atd. A ještě nenaskočí oběhové čerpadlo.Torelátko,co cvaká je od ventilátoru vzduchu do spalovací momory. Měl jsem tady již 3 servisáky,ale žádný si nevěděl rady. Já jsem potřeboval topit, tak jse začal opravovat metodou pokus-omyl, a přišel jsem na to, že když odpojím konektor od ventilátoru vzduchu a nechám ho asi 10 vteřin odpojen, tak se rozběhne oběhové čerp. vody a při následném zasunutí konektoru zpět, kotel naskočí a jde třeba celý den. Ráno již opět nenaskočí a musím to celé opakovat.Pokud je kotel ohřátý, naskakuje. Jeden servisák navrhoval vyměnit řídící jednotku, ale hned dodal, že to nemusí být ono.Tak neví co mám dělat. DÍKY za radu. M.J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 19:34
avatar

Asi bych poslal dotaz výrobci, ten by měl odpovědět kvalifikovaně, případně i doporučit kvalitní servis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 02.11.14 21:50

Když zapnete studený kotel, píšete, že cvaká relátko od ventilátoru. A co v tu chvíli dělá ventilátor? A není to relátko náhodou od oběhového čerpadla? Soudím podle změny tlaku. Na chvilku zapne čerpadlo, zvedne se tlak, vypne, sníží se tlak... ten tlak pulsuje v rytmu cvakání?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.14 13:19

Zdravím p.hujer123 .Byl jsem mimo domov, taklsem se k počítači dostal až teď.To cvakající relé je určitě od ventilátoru vzduch, protože se motor vent. cuká v rytmu cvakání relé. Šahal jsem na oběhové čerp. a to se ani nehne,až teprve po vytažení konektoru na ventilátoru. Myslel jsem ,že je vadný snimač tlaku otopné vody, ale jak kotel naskočí,tlak drží. Zdravím J .M.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.