Co na dřevěný stůl který je trvale venku?

Od: Datum: 31.10.14 20:45 odpovědí: 5 změna: 31.10.14 23:57

Dobrý den. Měl bych dotaz, zda nemá náhodou někdo nějaký nápad co bych mohl dát na dřevěný stůl 140cmx160cm? Stůl je vyroben ze silných prken-fošen-asi 6cm silných a mezi prkny je podélně vždy asi 2mm mezera.

Myslel jsem něco jako ubrus, něco hladkého aby se povrch dal dobře utírat. Stůl je trvale připevněn k zemi - celoročně venku na zahradě a jde mi hlavně o to, aby ten povrch vydržel sníh, led, mráz. Myslel jsem perlinkovou fólii ( 230g/m čtverečný ) která je z polyetlenu - snad proti UV záření . Nyní je na stole nouzově nějaká pogumovaná plachta, ale ta se během roku smršťuja a zase natahuje, tak je povrch jakoby zmačkaný, rozhodně nerovný, špatně se dá stůl otírat. Tato plachta je přidělaná po obvodě ze spodu velkými připíňáky. Plachtu plánuji vyhodit a místo ní právě nevím co by bylo asi tak nejlepší. Prodávají sice metráže silnějších ubrusů, ale nevím zda by tento ubrus snesl zimní podmínky. Před tou plachtou jsem tam již měl i zesílené linoleum, ale ani to nevydrželo zase venkovní podmínky. Na velkém slunci se zkroutilo a v zimě se smrsklo asi o 5cm na délku, pak se od slunce vyžraly fleky na linoleum a lino na několika místech začalo černat a puchřet. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milan23*
Datum: 31.10.14 21:07
Sehnal bych si někde autoplachtu(nějaký prořez od firmy co je dělá by se sehnat dal) případně si ji můžete nechat udělat i s libovolným potiskem.
Mám už cca 4 roky přikryté dřevo na zahradě plachtou z kamionového návěsu a je pořád stejná.Případně někde sežeňte reklamní plachtu.Asi před měsícem jsem vyhazoval plachtu auto kelly , býval bych vám ji poslal...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.14 22:33

Napsal jsem do závodu, kde vyrábí autoplachty, tak uvidím. Potřebuji rozměr 2m x 1,5m

Snad se s nimi nějak domluvím na takovém rozměru.

Asi nic lepšího než autoplachta - materiál - nebude.

Datum: 31.10.14 21:09

já mám na stole igelit a na něm ubrus - vadí mi , když něco stavím na stůl ty mezery máme je asi o chlup větší než vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 22:49
avatar

Nevím, nikdy jsem nad tímto nepřemýšlel, ale nebude to dřevo pod tou nepropustnou plachtou, (ať už je z čehokoliv) hnít rychleji než pod nějakým kvalitním nátěrem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 23:57

To rozhodně ne, protože ten stůl je na zahradě přes 10let a dřevo je pod plachtou jako nové, jako když se tam dávalo, je napuštěné nějakou barvou. A ze spodu dřevo je také v suchu. Na stole již bylo spousty různých povrchů, ale nic nevydrželo déle než 2 roky. Dám tam autoplachtu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.