Piano z bazaru

Od: Datum: 31.10.14 17:32 odpovědí: 6 změna: 14.11.14 16:36

Dobrý den, pokud si koupím opravené piano v bazaru, dostaniu na něj také záruku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 17:39
avatar

Ano, záruku musíte dostat i na bazarové zboží. Odpovědnost bazaru za vady se vztahuje pouze k vadám, které mělo zboží v době převzetí kupujícím – tedy standardně v době koupě. Co se týče délky záruční lhůty, bazar funguje stejně jako originální obchod a zákonná doba pro uplatnění odpovědnosti za vady věci trvá 24 měsíců. Prodávající může tuto dobu v dohodě s kupujícím zkrátit, ne však na kratší dobu než na dobu 12 měsíců. Tato zkrácená záruční doba musí být uvedena v dokladu o prodeji, jinak platí zákonná doba – tedy 24 měsíců.

Vyskytne-li se vada v prvních šesti měsících po převzetí zboží, uplatňuje se zákonná domněnka, že vada existovala v době převzetí zboží. A chce-li se bazar odpovědnosti zprostit, musí jednoznačně prokázat, že vada vznikla teprve po převzetí zboží a záruka se na ni tak nevztahuje. V této lhůtě lze úspěšně uplatnit i odpovědnost bazaru za vady skryté.

Prohlédněte si dobře kupní smlouvu, co podepisujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 31.10.14 17:58
avatar

Ačkoliv se z odpovědi @dejavu zdá, že tomu rozumí, a klidně tedy můžu předpokládat, že formálně má pravdu, moc velké záruky z bazaru bych nečekal. Je to bazar, jedná se o věc používanou, opotřebenou, zestárlou. Proto bych se nedivil, kdyby celkem snadno popsali takový stav, který v podstatě reklamaci vyloučí (a jestli se to někomu nelíbí, ať si pořídí nové, bezvadné).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.14 18:24
avatar

Záruka je jedna věc, ale každopádně doporučuji vzít na koupi někoho, kdo pianu skutečně rozumí. My jsme nedávno kupovali nástroj pro dceru, vybírat s námi jela i její paní učitelka ze ZUŠ a vybrala skutečně dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 31.10.14 18:35
avatar

Z vlastní zkušenosti vím /bazar mám kousek od domu/,párkráte jsem se tam byla číhnout a když jsem slyšela ty nespokojené zákazníky,kteří si mysleli,že poškozené zboží můžou vrátit a dostat zpět peníze,tak se velice mýlili.Prodavač jim nic nedal *nevi*

Jak tu již zaznělo,je nutné vzít sebou odborníka,který tomu rozumí !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 18:46

zde je právní poradna a odpovídá se zde na otázky -jistě se dočtete co potřebujete

http://bezplatnapravniporadna…ml#REKLAMOVANI-ZBOZI-V-BAZARU

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 14.11.14 16:36

nikdo vám nezaručí, že se piáno nerozlaďuje více než je obvyklé...to pozná jen ladič...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.