Topení el. přímotopy - tarif D35d / D45d

Od: Datum: 03.11.14 18:59 odpovědí: 6 změna: 04.11.14 22:09

Dobrý den

jelikož budu mít novou práci, nebudu mít čas topit v krbových kamnech, což byl hlavní zdroj vytápění.

Jelikož nemáme zavedený plyn, nechal bych vytápění přes el. přímotopy.

Chtěl bych proto změnit tarif z D01d na D35d nebo D45d. Čez má několik podmínek pro získání těchto tarifů.

Máme doma pojízdné olejové přímotopy jako níže na obrázku. Jsou tyto přímotopy ty které Čez schlvaluje pro tento tarif?

Vím, že musí mít zvlášť blokování na nízký tarif, že bude potřeba udělat sólo rozvod elektřiny pro ně. To problém není. Otázka je jestli mají být zapojené napevno, nebo stačí do zásuvky?

(neptám se na usazení - kolečka přímotopů lze snadno demontovat a přidělat radiátor na zeď)

Dále Čez vyžaduje "součtový instalovaný příkon přímotopných elektrických spotřebičů má nejméně 40% příkonu, který odpovídá proudové hodnotě hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě"

Hlavní jistič máme 3x25A, to znamená že těch 40% se počítá pouze ze 25A, nebo 75A? (součet tří fází)

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 03.11.14 19:35

Nechci Vás zrazovat ale přímotopy jsou velice nehospodárné zkuste si pozjišťovat něco o tepelných čerpadlech, mám 3 rok tep. čerpadlo- vzduch voda a nemá to zatím chybu / rodiný dům, napojeno na stávající ustř. topení, trubky jako na temelíně + litinové radiátory, term ventily, plyn. kotel jako záloha + ohřev teplé vody - buď plyn nebo el./, investice ano, ale záruka 5 let ,při - 18 venku 70% tep. učinosti...jedu pouze eko režim výstup 34 stupnů - škoda že barák stál dřiv volil bych podlahovku nebo jiný rozvod a jiné radiátory.

Nic nevnucuji zvažte alternativy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 20:05
avatar

na část otázky máte odpověď tady (těch 40%)

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,21388.0.html

jinak olejové radiátory nejsou klasické přímotopy ale akumulace (olejová náplň); rozvod pro topení není třeba nějak dělit, blokuje se pouze provoz topení ve vysokém tarifu; jestli je to přes zásuvku nebo napřímo určuje hlavně příkon jednotlivých topných těles (běžné zásuvky jsou konstruovány pro proud do 16A, 3650W), pro větří příkony už pevné připojení přes svorkovnici...

nějaké info i tady

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9467.0.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.14 20:17
avatar
Díky za odkaz. Zrovna se chystám podávat žádost o změnu sazby po rekonstrukci rozvodů. Jestli dobře čtu tak na 3x25 jistič budu v žádosti uvádět že přímotopy budou mít 8kw. Jinak by mi sazbu nepřiklepli. Dřív byl údajně stanovený nějaký minimální odběr který člověk musel zaplatit i když tolik elektriky neprojel to už dneska snad neplatí. Nebo jo?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.11.14 20:30

Zaplatíte jen skutečnou spotřebu. Žádejte o sazbu D45d, sazba D35d je pro akumulační vytápění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 20:31
avatar

pokud dokážete, že pro vytápění potřebujete méně než 8kW (projekt, ...), tak vás i přesto připojí; ale ze zkušenosti vím, že 3x25A je málo, alespoň 3x32A, ale je tu zase jednorázový poplatek za navýšení na 32A a vyšší stálý plat; ono záleží, jaký příkon pro topení vlastně potřebujete; pokud budete mít větší jistič než 25A a nižší příkon než těch 40%, pak vlastně přeplácíte každou kWh o pár haléřů...každý měsíc za větší jistič (stálý plat), i když vlastně zaplatíte za odebranou elektřinu méně - dodavatel to má dobře spočítáno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 22:09
avatar
Na baráku byl jistič 3x 32 a my to v rámci rekonstrukce snížili na 3x25 ve skutečnosti na to pojede nezámrzný program na záchodě. v komoře u vodárny a boiler. Zbytek baráku má wawky a krbová kamna. Přímotopy budu hlásit fiktivně kvůli lepší ceně. Člověk sí pak nemusí rvát vlasy když má celý den puštěnou cirkulárku nebo míchačku. Je mi jasný že si zas vezmou víc na paušálech ale 3x25 bych tam dával i tak.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.