Jak vybrat elektroměrovou skříň?

Od: Datum: 31.10.14 00:49 odpovědí: 6 změna: 31.10.14 20:59

V rámci oplocení pozemku dělám i pilířek, který bude v plotu zakomponován a bude v něm elektroměr. Od ČEZu mám již rezervováný příkon v síti, dle jejich vyjádření budou na přiléhající sloup instalovat pojistkovou skříň SP100 a k sadě pojistkových spodků připojí kabel. Já mám zajistit: Přívodní kabel a kabelový pilíř s elektroměrovým rozvaděčem. Samotné provedení pochopitelně přenechám nějaké firmě nebo elektrikáři.Od sloupu k základu pilíře mám položený kabel 4Bx10. Elektroměr bude třífázový s HDO. Jde mi o to jakou mám koupit elektroměrovou skříň, abych si jí mohl svépomocí zazdít. Jde mi o to, aby byla správná, hlavně pro ČEZ a aby byla co nejlevnější. Když se v technických podmínkách nepíše nic o konkrétní skříni, mohu použí jakoukoli? Nejlevnější co jsem našel je tato: http://www.elmako.cz/elektromerove-skrine/345-elektromerova-skrin-er-212-nvp7p-vydratovana.html ale údajně použitelná jen pro EON. Jakou mám použít?

Dále mám představu, že by v pilíři měly být napojeny některé věci budoucí zahrady, např. zahradní světla, pohon brány, filtrace bazénu, vířivka, kůlna, atd. Určitě bych chtěl umístit několik zásuvek ve tvaru jističe např. na připojení vapky pro umytí auta, apod. Tyto připojení (jističe) mám vyřešit tak, že vedle elektroměrové skříně přidám ještě jednu? Nebo se to řeší v jednom? Podle čeho vybírat? Jen podle velikosti , aby se tam všechny potřebné jističe vešli?

Moc děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 05:59

Měl jsem podobný problém. Šel jsem do velkoobchodu a tam jsem si vybral asi ze tří vhodných typů podle doporučení prodavače -odborníka tu nejlevnější /cca2500/. Byla zrovna v akci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hopŽ
Datum: 31.10.14 08:53
avatar

Elektroměrový rozvaděč musíte vybírat opravdu podle svého poskytovatele elektřiny. Musí mít atest, to je další podmínka. Pokud je už vydrátovaný, je to ulehčení pro elektrikáře, který ho bude připojovat (méně práce - levnější) a měl by obsahovat revizní zprávu o zapojení. Takový se už pak přes připravené svorkovnice připojí na přívody a osadí se. Cena v tomto případě není rozhodující, spíše se zaměřte na krytí, podle toho, jestli bude rozvaděč pod střechou nebo na přímém dešti.

V elektroměrovém rozvaděči nesmějí být instalována další zařízení, navíc musí být přístupný z volně přístupného prostranství (tedy třeba zvenku v plotu objektu). Pokud chcete mít ve slouku zásuvku, doporučil bych sloupek udělat o něco širší a z jeho druhé strany (tedy zevniř zahrady) osadit bytový rozvaděč s příslušnými jistitči, chrániči a zásuvkami, opět v potřebném krytí.

doplněno 31.10.14 21:11:

@magor asi by tento ER vyhověl, nicméně bych se raději zeptal revizáka, který bude dávat kulaté razítko. Co revizák to "originál", některému bude vadit třeba že otvírání není na klasický čtyřhran...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 09:31
avatar

Skříně mohou mít jen různé vydrátování, takže teoreticky by skříň pro EON mohla být po úpravě použitelná i v sítích ČEZ, zde je nutné konzultovat s ČEZem, zda jim takovéto provedení skříně bude vyhovovat.

Jističe pro jednotlivé okruhy nemohou být součástí "elektroměrové" skříně, musejí být umístěny samostatně. Velikost tohoto rozvaděče záleží na počtu jističů a chráničů, a je lépe koupit větší, pro rezervu. Také je možnost vyřešit situaci jedním rozvaděčem zhotoveným na zakázku podle konkrétní situace.

Pro konkrétnější radu je tu málo informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 11:34

Teď jsem také kupoval elektroměrovou skříň a u této jsem skončil na to že je pouze pro Eon...

Nakonec jsem vzal tuto a jsem spokojen. Kvalita provedení více než slušná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 17:32
avatar

Já bych spíše poradil se obrátit na místního elektrikáře, který vám poradí na konkrétní podmínky a vyřeší i problém s připojením jističů pro zahradu. Ty nesmí být v ER, ale budete muset uděl další podružný rozvaděč ke svému hlavnímu rozvaděči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 20:59

Já dával nedávno tuhle a revizák ani ČEZák neměl problém navíc ve čtvrtek ve 12hod jsem tam zavolal a v pátek v 11hod byla doma

http://www.sfos.cz/p/202/e2r-elektromerovy-trifazovydvoutarifni-rozvadec/?variant[69]=238

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.