Vrací se mi fáze je to normální?

Od: Datum: 30.10.14 20:28 odpovědí: 13 změna: 31.10.14 22:12

Ahoj.

Chci zapojit žárovku.Pokud jeden drát zapojim na fázi na druhym od žárovky se objeví 220v.Proč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 20:42

to je dotaz jak noha, popiš detailně co s tím děláš a jak, pokud chceš říct, že za svítící žárovkou je napětí (resp. taky najednou jakoby fáze), tak to je vpořádku, pokud by nebylo, tak by nesvítila

Ohodnoceno: 0x

Od: kura®
Datum: 30.10.14 20:56

Ano.ve vypínači mám 3 vodiče.Přívodní fázi,odchozí ke světlu a a pracovní nulu.přes tenhle vypínač mi už svítí lustr.chci na tenhle vyp zapojit ještě halogenky ve vytrýně.zapojim černej k vypínači ale jakmile zapojim modrej z halogenky k modrýmu va vypínači jde to do šlusu.

Datum: 30.10.14 21:10

proč máš ve vypínači nulák (modrej), kterej možná ani není nulák? nulák od lustru je patrně napojenej někde do rozvodné krabičky do věnečku, někudy tam dovleč i modrej od vitríny a mělo by to být OK

Datum: 30.10.14 20:50
Na druhym od žárovky se objeví 220v
Tak pozor..
Předpokládejme, že máš ve volné objímce žárovku, jeden vodič z objímky připojíš na fázi a na druhém vodiči fázovkou - doutnavkou zjistíš také fázi.
To je v pořádku, žárovka je také vodič, takže tam ta fáze být musí.
V elektrotechnice víme, že napětí můžeme naměřit jen mezi dvěma body! Potom tvé tvrzení o naměření 220v postrádá informaci o tom, proti čemu jsi těch 220 naměřil? Myslím tím mezi tím druhým drátem a čím?
Zřejmě jsi jen tužkovou zkoušečkou - fázovkou - zjistil napětí proti zemi.
Zkus dát více info, více vysvětlíme konkrétní případ.
Takto jen předpokládáme...
doplněno 30.10.14 20:53: U pavouka mě zarazil výraz : za svítící žárovkou je napětí...
Může to vysvětlit?
doplněno 30.10.14 20:59: Nebo i to:
(resp. najednou jakoby fáze)
Většinou bývá na jedné straně žárovky fáze a na straně druhé pro změnu nulák... Tam fázi nenajdeš, pokud žárovka svítí!
doplněno 30.10.14 21:02: Nebo i to:
(resp. najednou jakoby fáze)
Většinou bývá na jedné straně žárovky fáze a na straně druhé pro změnu nulák... Tam fázi nenajdeš, pokud žárovka svítí!

Datum: 30.10.14 20:58

Měřeno fázovkou i voltmetrem proti prac.nule.

Datum: 30.10.14 21:04

no možná jsem to zkomolil, ale myslel jsem to úplně stejně jak jsi správně popsal ty:

"Předpokládejme, že máš ve volné objímce žárovku, jeden vodič z objímky připojíš na fázi a na druhém vodiči fázovkou - doutnavkou zjistíš také fázi.
To je v pořádku, žárovka je také vodič, takže tam ta fáze být musí.
"

Datum: 30.10.14 21:17
Pavouku, chyba!
Já o svítící žárovce nepsal... Já vím, že pokud bude žárovka svítit, na druhém drátě bude nulák! A bude a bude a a bude!
Kromě některých speciálních případů zapojení nebo napájení. O ty ale tady nejde.

Datum: 30.10.14 21:19

jasně, bude tam nulák když myslíš, důležitější ale je, že tam poteče proud

Datum: 30.10.14 21:05
Tak popletený dotaz už tady dávno nebyl. Co takhle znova a jasně, nebo nakreslit a popsat dráty...

Datum: 31.10.14 16:23

tady je obrázek

Datum: 31.10.14 17:34

Nemarněte tu čas a zavolejte si elektrikáře.

Datum: 30.10.14 23:00

To je zajímavé, v elektrice se vrtá každej, ale se zubama běží k odborníkovi. Co to někdy zkusit obráceně?

Od: trtr
Datum: 31.10.14 22:12

Zdravím, pokud se někdo diví základům a neví jestli je vše ok, nemá do čeho co zasahovat. I prachobyčejnou objímku pro žárovku lze zapojit tak, že zabíjí při výměně žárovky, takže na nic raději nesahejte a volejte odborníka. Takové obrázky by měli lepit Čez a Eon na rozvodné skříně a byl by klid.

Kolikrát, když vidím, co lze v elektru udělat pomocí improvizovaných prostředků (kovové mince, sirky, špejle, ...), tak se divím, že je nás stále asi 11 000 000.

Jak tady kdysi někdo psal: "Udělalo to prásk či šlus a v elektrárně to vyrazilo zaměstnanci lopatu z ruky." *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.