Poměr tonování barev při míchání odstínu

Od: Datum: 30.10.14 07:23 odpovědí: 7 změna: 30.10.14 20:23

Dobrý den.Potřebuji natonovat barvu k malování do jemné olivové a jemné světle hnědé.Kdysi jsem měl inter. odkaz kde byl obrovský vzorník barev tak jako v tonovacích centrech a u každé barvy procent poměr.z čeho se odstín skládá.Např.80% bílé 10% červené 10 žluté atd..Bohužel odkaz už neexistuje.Hledal jsem docela dlouho ale nic podobného už nenašel.Nemá někdo nějaký odkaz.Nebo odkaz principu míchání barev a jaké odstíny tím vznikají.

Vím že mohu jít do tonovacího centra a za 5 minut odcházím,ale tuto možnost z určitého důvodu nepotřebuji(není finanční).

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 08:48
avatar

pardon, nemáte na mysli RGB? to asi ne že . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 10:52
avatar

Mám dobrou zkušenost s mícháním barev v tónovacím centru.To má především tu výhodu,že namíchají naprosto přesně barvu i odstín,na příklad podle odstřižku látky.Nemusím kupovat žádný přebytek,protože i v případě,kdy mi barva nestačí,domíchá se později naprosto stejný odstín.Rozhodně se ušetří.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smiler
Datum: 30.10.14 11:31

Vubec to nedělám kvuli ušetření vyzkoušel jsme několik tonovacích center výrobců a ty báze z čeho to míchají to jsou ve výsledku hustý "kejdy","mláto"hustá hmota".Myslím že jsou to nepropustné hmoty i když samozřejmě píší "vysoká paropropusnost".Už omakem je viditelně znát že je to něco uplně jiného něž dřívější konzistence po vymalování.Připomíná mi to něco za způsob latexu,plastické tapety..

Kolega maloval halu/schodiště. Celých 40 let používal staré klasické nátěry,primalex atd nikdy ! žádný problém...Naposledy cca 2 roky vymaloval míchanou barvou z tonovacího centra.Barva hustá jako prase nesmí se samozřejmě ředit.. bylo to krásné ale na omak prostě divná hmota...A dnes se mu v rozích nepatrně tvoří plísen což nikdy předtím neměl.

Chápu že do nových domů to není problém ale starší nevím nevím.

Když přijdu do tonovacího centra zda je možné to namíchat ze základního standartního primalexu,Hetu,Jupolu atd...nelze jen z báze.ala kejda.

Proto vlastně můj dotaz.Děkuju

Datum: 30.10.14 12:24
avatar

s hustotou Vám vaše sdělení potvrzuji. Dali (prodali) mě toho kýbl, tak jsem se jej snažil alep. malinko naředit vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 30.10.14 19:18
S poměry Vám nepomohou, ale máte naprostou pravdu v tom, že ony ,,kejdy" rády plesnivějí.Dokud se bílí vápnem ( a i přes horší práci a ještě horší uklízení) odpadají starosti s plísní typu ,,máš tam tepelný most, to musíš zateplit celou chalupu, jde ti vlhko od země, musíš to podřezat" atd...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 17:35
avatar

Pozor,je nutno mít na pozoru,že moderní interierové barvy jsou tvořeny bází ne na základě minerální(kaolinové) disperze,ale disperze organických pigmentů.Tedy v podstatě latexů.Dosahuje se vysoké probarvení a stálosti odstínů,i při malém zředění.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 20:23
avatar

! nehledě na cenu, kdy je ta hustá hmota fakt nepoměrně drahá třeba i oproti relativně drahému sněhobílému nátěru pr---u, který konkrétně nejmenuji. Mysme to aplikovali v paneláku, kde je sucho a je to ok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.