Jak zjistit minulé majitele nemovitosti

Od: Datum: 29.10.14 20:51 odpovědí: 3 změna: 30.10.14 09:17

Přátelé, chtěl bych se zeptat, zda je možné nějakým způsobem zjistit minulé majitele určité nemovitosti. Současné lze zjistit přes internet, ale jak je to s evidencí minulých vlastníků? Zajímá mě historie nemovitosti, ve které bydlím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.10.14 21:19
avatar

Dobrý den, něco by se mohlo zjistit od sousedů - pamětníků. Jinak bych předpokládal, že by se to mělo dohledat na Katastru nemovitostí (případně na stavebním odboru radnice - tam budou žádosti o kolaudaci nebo povolení). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.14 22:10
avatar

Zdravím,
na Katastrálním úřadě mají knihy s kompletní evidencí údajů o nemovitostech. Jsou tam uvedeny veškeré údaje - kdo a kdy nemovitost vlastnil, koupil, prodal, případně zastavil, zadlužil - prostě všechno o dané nemovitosti. Novodobá evidence je už asi kompletně v elektronické podobě. Měl jsem kdysi možnost do takové knihy nahlédnout a byl jsem docela překvapen, co všechno o mnou tehdy vlastněné nemovitosti jsem se dozvěděl. Ale toto nahlédnutí mi bylo umožněno ze známosti - takže o co a jak žádat, případně co to bude stát oficiálně netuším. Asi nejrozumnější by bylo zajít na KÚ příslušný místu vašeho bydliště a tam se přímo zeptat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.14 09:17
avatar

Pravdivě jedině na katastru nemovitostí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.