Rozhození topného systému

Od: Datum: 29.10.14 17:17 odpovědí: 2 změna: 29.10.14 19:22

Dobrý den,jsme bytový dům postavený vr.1975,před 7 lety zateplený,trh s byty nám dělá problémy.8 podlaží

nový majitelé si přestavují byty a nehledí na to,ýe rozhodí topný systém! místo tří radiátorů mají jen jeden ve dvou bytech 1+1.

Dále termohlavice se sundávají,dávají tam uzaviratelné,v koupelnách si také ruší radiátory.

Zajímá mě,jestli je nějaká firma,která může vstoupit do bytů,spočitat články topení a znovu nastavit-zaregulovat celý dům?

za poslední 3 roky máme stále vyšší spotřebu ,už jsme na 599Kč/GJ a spotřeba je přes 600GJ za rok.!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 17:39
avatar

Zde by měl konat především stavební úřad, lajckým zásahem do topné soustavy bez odpovídajících výpočtů a projektu porušuje vlastník bytové jednotky zákon. Pokud snížili počet radiátorů svévolně, ropzpočítával bych teplo podle původního počtu radiátorů a to do doby, než doloží řádné kolaudační rozhodnutí na nový stav.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macek7411*
Datum: 29.10.14 19:22

Bez souhlasu výboru SVJ a bez stavebního povolení není dovoleno provádět takové úpravy bytu a jeho zařízení, jimiž by byl měněn vzhled domu, ohrožena jeho statika nebo jinak narušena funkčnost technického zařízení domu (plyn, vytápění, voda, elektrotechnika, vzduchotechnika, domácí telefon, výtah, televizní anténa apod.).

SVJ se ze zákona stává účastníkem řízení o stavebním povolení.

Výbor SVJ může provést kontrolu bytu,ve kterém zjevně dochází ke stavební činnosti z důvodu ochrany práv členů SVJ. Zejména provede kontrolu, zda nedochází ke stavebním činnostem bez příslušného stavebního povolení a zda nedochází k zasahování do práv členů zásahem do společných částí domu (tj. nosných zdí, technologických sítí atd.).

Uživatel bytu je povinen i u stavebních úprav, které nepodléhají stavebnímu povolení oznámit tuto skutečnost výboru SVJ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.