Dělení příjmu z nájmu mezi spolumajitele

Od: Datum: 29.10.14 15:41 odpovědí: 4 změna: 05.11.14 19:57
avatar

Máme s dcerou ve spoluvlastnictví (každá 1/2) byt a budeme ho pronajímat.Nájemníci budou celý nájem posílat na dceřin účet.Musíme si nájem mezi sebe dělit tak, že by mi dcera 1/2 nájmu posílala na můj účet,aby bylo zřejmé kvůli daň. přiznání, že se dělíme půl na půl,nebo mohu nájem dceři nechávat?Jak se toto řeší mezi více majiteli nemovitosti při pronájmu?Zajímá to FÚ při kontrole?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 17:12
avatar

A co provozní náklady? Z čeho je budete platit? Pokud nutně nepotřebujete peníze, tak se nechávají, aby se vytvořila rezerva pro nutné opravy a případně havárii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 30.10.14 12:43
avatar

To s dotazem nesouvisí.Energie platíme mykaždý měsíc z částky, kterou nám nájemníci platí a při podpisu smlouvy nám složili kauci.Můj dotaz byl, zda se musíme o zisk dělit púl na půl,nebo zda si moji polovinu zisku z nájmu může dcera ponechat na svém účtu a nemusí mně ho každý měsíc přeposílat.Prostě mě zajímá, jak se to praktikuje, když je více spoluvlastníků...

Datum: 05.11.14 19:57
avatar

On je rozdíl mezi provozními náklady a zálohou na energie. Jen jsem chtěl upozornit, že rozdělit peníze a nevytvořit provozní zálohu je krátkozraké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 19:08
avatar

Ne, peníze si přeposílat nemusíte, příjmy a výdaje si budete zapisovat a za daňové období pak každá "zdaníte" polovinu zisku. Je celkem jedno, jakým technickým způsobem platby probíhají.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.