Termostatický ventil

Od: Datum: 29.10.14 09:03 odpovědí: 6 změna: 29.10.14 20:41
Dobrý den,
mohu osadit viz. příloha ty to radiátory termostatickými ventily nebo případně co změnit, aby to šlo?
Děkuji
Petr Man


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 29.10.14 09:13

Ne! Termostatické hlavice by osadit nešla z důvodu zcela jiné konstrukce tohoto kohoutu a termostatického ventilu. Musela by se vyměnit celá armatura, ale při tom by bylo třeba zajistit, aby měla stejnou stavební délku jako ten původní kohout. V opačném případě by nastoupilo uříznutí původního a navaření nového závitu na potřebnou délku.

Podle fotografie a podle průměru trubek usuzuji, že máte samotížný otopný systém, patrně na tuhá paliva. V tomto případě bych termostatické ventily nedoporučoval, aby vám při jejich přivření nedošlo k přetopení kotle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 09:15

Ty ventily které máš osazené před radiátory jsou staré a na tyto ventily nejdou osadit termostatické hlavice.

Takže musíš v první řadě vyměnit ventily.

Podle velikosti ventilu a průměru trubky máš asi samotížný oběh vody a proto musíš koupit nové ventily na samotížný oběh vody. Tyto ventily bohužel nemají shodné rozměry se starými ventily, takže většinou musíš nějak upravit i přívodní trubku (to abys věděl, pokud to budeš vyměňovat sám).

No a a na ty nové ventily už si pak můžeš koupit termostatické hlavice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 14:18
avatar
tazatel se ptá"mohu osadit viz. příloha ty to radiátory termostatickými ventily", neptá se jen na termostatické hlavice; podle toho bychom měli odpovídat;a teď k dotazu - pokud je to nucený oběh, problém po přestavbě nebude, pokud použije stejnou rozteč šroubení termostatického ventilu a topná soustava bude vyregulována (je to rodinný domek, byt ve vícepodlažní budově, nebo...?); pokud samotíž - viz část předešlé odpovědi
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.14 18:14
avatar

Ano, kohouty se dají nahradit ventilem s termostatickou hlavou, některé mají i (téměř) shodné rozměry jako staré ventily, takže není potřeba nijak zásadně zasahovat do rozvodů, pokud ty původní kohouty nejsou tak "zažrané" že je není možné odšroubovat. A připomínám, že i topenařina je trochu věda, takže "nefušovat do toho sám" ale obrátit se na odborníka.

btw: mě se nezdá, že by to byla samotíž, ale pokud se mýlím, pak bude potřeba změna na nucený oběh, samotíž nemá velký rozdíl tlaků a termoventilem neprotlačí vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 19:44
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 20:41

Mám samotížný systém topení a ventily s termostatickými hlavicemi.Na kotli H 424 mám osazen regulátor tahu kotle Honeywel a vše je seřízeno k absolutníspokojenosti.Kotel se nepřehřívá a jen si přede.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.