Zateplení chaty exteriér nebo interiér?

Od: Datum: 28.10.14 16:48 odpovědí: 8 změna: 29.10.14 10:36

Dobrý den, vlastním chatu která byla původem 1 místnost stavěná pouze ze dřeva, postupem času přibyla další místnost též dřevěná a poté se přistavěly dvě další místnosti ale už z cihel. Chata je podsklepená a sklep je poměrně dost vlhký. Celá stavba je komplet suchá jak zvenku tak zevnitř až na ten sklep. Chci se zaptat na výhody zateplení exteriéru a výhody zateplení interiéru. Pokud bych zateploval exteriér, jak postupovat u části z cihel a jak u části ze dřeva? bude materiál stejný? stejná tloušťka?. Pokud bych zateploval interiér musel bych všechny zdi vyrovnat protože jsou tam katastrofální nerovnosti. Zde otázka stejná, stejný materiál na cihlu i dřevo o stejné tloušťce? Chatu chci uvést do obyvatelného stavu i v zimě což je momentálně nemožný i při vytápění dvěma kamny. Předem děkuji všem co pochopí co to vlastně chci a předem děkuji i za odpovědi všech typů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 28.10.14 17:03

Rozhodně zateplovat zvenku. Zvolit potřebnou tloušťku izolace na nejproblémovějším místě a udělat ji pak všude stejnou, aby to mělo nějakou estetiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 17:05
avatar

Určitě zateplovat z venku a to tak, aby se rosný bod nedostal do zdiva. Při zateplení z vnitřní strany podstatně zmenšíte užitný prostor a je velmi pravděpodobné, že při slabší izolaci bude reagovat původní stěna vlhnutím a plísněmi...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.14 17:14
avatar

jedině z venku! Jinak chata zplesniví! - viz předchozí odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kcin
Datum: 28.10.14 17:55

Děkuji za reakce, jaké hmoždinky mam použít do dřeva? plast či kov hrot? Do cihly vim že stačí plast ale dřevo nevim. Další otázka je, představme si že celá chata je zateplena..polystyren, lepidlo, perlinka, lepidlo.. ale ve finále nechci omítku ale dřevěný obklad. Mohu dřevo nabít na polystyren nebo musim zhotovit mezi zateplení ještě nějak rošt?

Datum: 28.10.14 18:22

Žádné hmoždinky používat nemusíte, EPS stačí přilepit PUR pěnou.

Pokud ale chcete mít finální fasádu řešenou dřevěným obkladem, tak to přímo vybízí k realizace difuzně otevřeného zateplení.

tzn. vata do dřevěného roštu> hydroizolační folie> kontralatě> obklad

Nic lepšího nevymyslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 28.10.14 18:24

U zateplování dřevěné části polystyrenem bych byl opatrný . Pokud tam nemáte parozábranu , tak polystyren to dost uzavře a vlhkost se bude srážet ve stěně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 20:37
avatar

jendo,

U zateplování dřevěné části polystyrenem bych byl opatrný . Pokud tam nemáte parozábranu , a dáte malou vrstvu EPS, tak polystyren to dost uzavře a vlhkost se bude může srážet ve stěně

Trošku jsem to upravil, aby to bylo správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 10:36
avatar

Především je potřeba vědět,že dřevěná chatka,která je obývaná jen sporadicky v zimě,a je potřeba ušetřit za topení.Pokud se netopí trvale,nepočítá se s akumulací stěn,pak se dá zateplit i zevnitř.Na krátkou dobu udržíme teplotu uvnitř na příjemné hodnotě,aniž bychom protopili příliš mnoho paliva.Po vyhasnutí topidla bude hned zima..Dřevěná část se takto dá provozovat.

Cihlová část je nutno izolovat zvenčí.

Je nutno také sledovat účinek tepelných mostů.

Pro oba systémy se musí použít tloušťka izolace aspoň 20 cm.,aby se splnil účel zateplení

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.