Územně plánovací informace

Od: Datum: 27.10.14 16:03 odpovědí: 6 změna: 29.10.14 21:36

Mám dotaz, projektant před vytvářením návrhu rodinného domku od nás chce územně plánovací informace ze stavebního úřadu, aby prý nebyl vytvořen projekt, který by pak zamítli. Tak jsem tam dnes byla a v obci prý nejsou žádná omezení, prý budou souhlasit téměř se vším co si tam postavíme, protože okolí je různorodé. Jenže dle projektanta to ústní formou nestačí a na úřadě zase, když to chceme písemně, tak si máme podat žádost o územně plánovací informace. Jenže jak to udělat, když ještě skoro nic přesně nevíme...jak bude dům velký,vysoký, jak bude velká garáž...vše je jen orientační a jak nám to nakonec propočítá zatím netušíme, navíc zatím ještě ani na 100% nevíme jesti bude garáž pod domem nebo vedle. Nevím,jak to nejlíp vyřešit, přijde mi to na hlavu něco řešit o čem ještě není konkrétní představa...teda jen ta představa by byla, spíš jaká bude realita. Nemá někdo podobnou zkušenost a jak jste případně postupovali?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.14 16:57

Žádost o uzemně plánovací informaci dáváte na stavební úřad a ten Vám písemně potvrdí že se na daném pozemku může stavět. Zároveň se v tom dozvíte co a jak tam můžete stavět.

Je to jen jeden z dalších nesmyslných papírů, který Vás během stavebního řízení čeká...

Formulář Vám pošlou emailem ze SÚ, případně bývá ke stažení na jejich stránkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 17:18

Přesně tak nějak jsem si to představovala, že přijdu na stavební úřad s žádostí a oni mi dají nějaké požadavky do ruky co a jak tam může být postaveno. Jenže paní mi tam právě oznámila, že jsme první kteří to chtějí, tak hledala v zákonech a pak mi právě vypsala co vše na té žádosti mám mít uvedeno, nejdřív jsem se tam teda otočila jen s jednoduchou žádostí bez konkrétní specifikace (napsala jsem jen orientační velikost domu, počet pater a jaká bude střecha, včetně garáže) jenže to prý nestačí, jsem z toho vyřízená:( Jinak není to velká obec, takže formulář tam prý žádný nemají.

Od: poseidon*
Datum: 27.10.14 17:21

Vzor žádosti o územně plánovací informaci lze najít na internetu (pomocí Google). Stačí však, když udělíte projektantovi písemnou plnou moc, že si o tu informaci může požádat sám. Podání žádosti o tuto informaci není povinné, ale často se vyplatí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.14 17:35

Díky moc za radu! Já tady teda "gůglím" už snad přes 3h, ale asi blbě, protože doteď jsem nic nenašla až teď když jsem to zkusila zkopírovat, tak jak jste to napsal Vy, tak mi tam opravdu nějaký vzor žádost vyskočil :) Sice teda nevím jestli to paní úřednici bude stačit, protože ty vyjmenované požadavky mi přijdou v této fázi nemožné, ale za zkoušku to stojí a kéž bysme se dostali o krok dál!

Datum: 28.10.14 00:24

Náležitosti žádosti o územně plánovací infotmaci stanoví ustanovení § 2 vyhlášky č. 503/2006 Sb., přičemž zákonem stanovený formulář pro tuto žádost není, můžete proto žádost podat libovolnou formou s náležitostmi dle uvedeného ustranovení (jak již zde bylo řečeno, formulář mají určitě některé stavební úřady vytvořený, takže strejda google by mohl posloužit).

§ 2 vyhlášky č. 503/2006 Sb.

(1) Žádost o územně plánovací informaci obsahuje
a) identifikační údaje o žadateli podle § 37 odst. 2 správního řádu,
Jeméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého pobytu (popřípadě deresu pro doručení) a byť to není povinné ideálně telefonický kontekt
b) katastrální území a parcelní čísla pozemků, na kterých žadatel hodlá záměr realizovat,
Např. pozemek pozemková parcela číslo 1532/7 v katastrálním území Jaroměř
c) druh územně plánovací informace, o jaký žadatel žádá (§ 21 odst. 1 stavebního zákona),
Ve vašem případě předpokládám, že budete žádat o územně plánovací informaci o podmínkách využívání území a změn jeho využití, zejména na základě územně plánovacích podkladů a územně plánovací dokumentace ve smyslu ustanovení § 21 odst. 1 písm a) zákona č. 183/2006 Sb. (nebo-li stavebního zákona), kde Vám budou sděleny potřebná regulativa územního plánu (funkční využití pozemku, max. zastavitelnost pozemku, podlažnost, apod.), vlastně to, co projektantovi nestačí ústně.
d) údaje o současném využívání pozemků a staveb na nich,

Například, že se jedná o zatravěný pozemek, na kterém je výskyt náletových dřevin bez výskytu jakýchkoliv staveb. Prostě jednoduchý popis pozemku.
e) druh, účel a popis požadovaného záměru, jeho základní rozměry a kapacitu, požadavky na připojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu.
Např. Rodinný dům o jedné bytové jednotce 3+kk s garáží, o 1 NP a podkrovím, o zastavěné ploše 130 m2 a výšce hřebene sedlové střechy 7,45 m, který bude napojen na stávající el. přípojku novým odběrným elektrickým zařízením, pro likvidaci odpadních vod bude provedena nová kanalizační přípojka ukončená žumpou, dešťové vody likvidovány ve vsakovacím objektu, odstavení osobního automobilu krom garáže bude zajištěno na nové zpevněné ploše, a oplocení ... zde se Vám meze nekladou
Ale nebojte, pokud jedinné co víte je, že tam budete mít nějaký ten rodinný dům a další dosud nedefinovatelné stavby, tak ponechte pouze informaci o RD, stavební úřad se Vám poté vyjádří pouze ke stavbě RD, ale Váš požadovaný účel to určitě splní.

(2) K žádosti o územně plánovací informaci žadatel připojí celkovou situaci v měřítku
katastrální mapy s vyznačením požadovaného záměru a jeho vazeb na okolí (vzdálenosti od
hranic pozemku, napojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu apod.).
Zde si troufnu říci, že byste ani tu situaci nemusela předkládat, obzvláště k ÚPI dle § 21 odst. 1 písm. a) stavebního zákona, pokud ještě přesně nevíte jednotlivé umístění staveb, vyhláška to však stanovuje. Pokud by ji po Vás však příslušná úření osoba vyžadovala, sdělte jí, že žádáte pouze o sdělení předběžné informacee podle správního řádu a ať si územně plánovací informaci strčí za klobouk (v takovém případě pouze žádost nazvete za žádost o sdělení předběžné informace).

Snad Vám to alespoň trošku pomůže

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.10.14 21:36

Děkuji moc! Dokonalá odpověď! :)

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.