Rosení oken

Od: Datum: 27.10.14 14:02 odpovědí: 17 změna: 07.12.14 04:05

Dobrý den,slyšela jsem,že pomáhá natřít guové těsnění glycerínem,jje to pravda?a prý existují folie,které zabrání rosení,my máme okna od firm EURO-JORDÁN která již neexistuje,ale gumové těsnění zevnitž na oknech nemáme,dá se to dokoupit?Taky se nám rosí okna,děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.14 18:26

s těsněním toho moc nevyřešíte, zkuste si tady dát do vyhledávání výraz rosení oken a dozvíte se něco o původcích rosení oken (vzdušná vlhkost, rosný bod, tepelné mosty,..)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.10.14 18:51

Těsnění se maže glicerinem proto, aby se obnovila jeho pružnost, pochopitelně, pokud tesnění již netěsní, tak by se mohlo dojít ke zlepšení a omezení rosivosti.

Ohodnoceno: 1x

Od: jinx®
Datum: 28.10.14 12:28

Mam plastove stresne okno ROTO so zateplenym ramom v kupelni.Vsetka vlhkost sa vzdy vyzrazala na okennej tabuli a kvapkalo nam to na sadrokarton-hlavne v zime.Po instalacii folii na okna od firmy "TESA" tento problem zmizol.Odporucam.Sice to nieje vseliek ale cena nieje nejak vysoka a za vyskusanie to stoji.

Od: uska®
Datum: 28.10.14 14:30

To je dobrý nápad. Sice se prý nebude srážet vlhkost na oknech, ale po čase také nebudu přes okno vidět, neboť nepůjde umýt. Nebo se pletu?

Datum: 28.10.14 15:01

Ano folie zabranují rosení,aplikovala jsem je minulý rok na špaletové okna a mohu jen doporučit.

S omýváním oken si hlavu nelámu,v květnu jsem folie opatrně sundala, skla a rámy vyčistila

Až v září opět folie aplikovala na okna.

Jitka

Ohodnoceno: 2x

Od: dh82*
Datum: 28.10.14 16:07

Zajímavé, ale kam zmizí ta vlhkost, která se na oknech vysrážela? Pokud vím, vzniká proto, že je velký rozdíl teplot mezi vnitřní a venkovní stranou skla a díky vzdušné vlhkosti v bytě, která se vysráží právě na nejstudenější místě - tudíž na okně. Není mi jasné, jak toto funguje... v bytě máme stále velmi vlhko, navzdory tomu, že topíme a větráme (což leze děsně do peněz) a rosící se okna nás také trápí...

Datum: 28.10.14 18:24

kam zmizí? no buď steče nebo se odpaří, ale i když někam steče, tak se stejně odpaří zpět do vzduchu

Datum: 28.10.14 20:15

a pak se vysráží zase na okno :D a nebo vlastně pod něj - steče na parapet? To je tedy řešení...

Datum: 28.10.14 20:20

no já mu neodpovídal na tu fólii, blbě jsem si to vyložil, já myslel, že neví obecně, kam se poděje ta voda ze skla (bez fólie), takže se omlouvám

Datum: 28.10.14 20:11

No vlhkost ti zmizí,když odstraníš tepelný most,přeci nééé?! a aplikací folií do oken zajistíš rovnoměrné rozprostření tepla na skle-to znamená,že se ti tolik okno neochlazuje-chápeš?

Datum: 28.10.14 20:16

Jo, tak tohle už zní podstatně zajímavěji... ;)

Datum: 25.11.14 14:38

Blbost! Vlhkost nezmízí, jen nebude vidět, protože se nebude srážet )

Datum: 01.12.14 10:37

Stirecku zmizí vlhkostpo odstranění tepelného mostu

Tepelný most odstraníš zateplením skla(foliemi)

Datum: 01.12.14 11:02

Jitko, dobrý den.

Musím se zastat kolegy Stírečka, vlhkost opravdu nezmizí pouhým zateplením, ale zmizí následek tepelných mostů. Příklad, když je v domě 70-75% vlhkosti, páč se málo větrá, nebo je zde zdroj výroby vlhkosti, pak dám na stěnu 20cm EPS jak se sníží vlhkost, když se málo větrá, nebo je zde zdroj výroby vlhkosti?

Děkuji

doplněno 01.12.14 11:56:

Trošinku se Jitky zastanu, jestli nemyslela, že zmizí kondenzace vlhkosti na studeném podkladu?...

Datum: 01.12.14 11:50

Milane díky ;)

aspoň na Jitku nejsem sám

Datum: 07.12.14 04:05

Jenže já jsem opravdu psala o odstranění tepelného mostu,právě těmi foliemi.

Takto to mám i doma-nakoupila jsem folie na skla(skla se přestala rosit) a ani sklo už není tak studené

Datum: 28.10.14 20:25

Srážení vlhkosti na oknech, je fyzikální jev. Vždy se to stane na studeném podkladu. Tak jako když s brýlemi dorazíte do tepla, v koupeně na zrcadle vysráží voda, tak i na okně se srazí vlhkost, páč povrch okna je studenější, jak hodnota rosného bodu. Všimněte si, že se srazí blízko rámečku mezi skly, nikdy se nesrazí jen uprostřed.

Domnívám se, že máte nejobyčenější co se vyrábí, to jsou dvojskla. Ještě s Al rámečkem a je vymalováno. Když se zvýší povrchová teplota okna, nebude se potit.

Tento problém se řeší každý rok na všech poradnách. Někde poradí jem.. musíte větrat, ale neví nic o provozu Vašeho domu.

Nemusíte ani větrat, a okna se nebudou potit, pokud jsou kvalitní a kvalitně zapravená do zdi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.