Vnitřní kanalizace od WC

Od: Datum: 26.10.14 22:02 odpovědí: 3 změna: 30.10.14 10:52

Pěkný večer přeji, mám plánu realizaci místnosti pro WC, ve kterém by měl být osazen WC kombi s vodorovným odpadem. Jakým způsobem je ideální vést vnitřní kanalizaci od WC, zda ve stene kolmo k podlaze a v podlaze dále přímo pod WC (potřebuju kanalizaci vést směrem k protilehlé obvodové zdi) nebo je třeba nebo vhodné s kanalizací uhnout tak, aby v podlaze byla vedena mimo umístění WC (aby mísa nebyla ukotvena nad kanalizací)? Jinak jedná se o starší domek a kanalizační potrubí bude svedeno do žumpy vzdálené cca 6-7 m od WC, bude větrání oknem v místnosti dostatečné? Předem děkuji za rady laikovi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.14 22:11

A proč prostě nepoužijete WC mísu se spodním odpadem?

Jinak když trubku povedete pod mísou, tak se nic neděje. Jen si musíte dát pozor na vrtání kotvících děr, nebo mít trubku pod dostatečnou vrstvou betonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 28.10.14 21:17

Takže nakonec malá změna a bude to mísa se spodním (svislým) odpadem. Sklon kanalizace budu zdržet někde na 3 cm na metr, kde celková délka kanalizace do žumpy bude 7 m. Je nutné nějaké odvětrání samotné kanalizace?

Kanalizace bude z KG 110 a měl bych dotaz, jakým způsobem do ní napojit odpad z umívátka, které bude mít zcela jistě užší profil?

Datum: 30.10.14 10:52

Napojení užšího profilu - pokud vím, redukce se dělají jen v HT, takže odbočka se udělá normálně v KG 110/110 a do toho se strčé HT redukce na průměr od umývátka (40 nebo 32). HT by ale nemělo přijít do země, tedy případně ještě vložit kus KG.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.