Oprava betonových schodů

Od: Datum: 26.10.14 20:04 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 21:36

Dobrý večer,mám dotaz koupili jsme loni dům...na zahradě byli schody obloženy normálníma kachličkama...v zimě se klouzali atd...schodil jsem je a včera jsme s dědou na původní schody přidali vrstvu betonu...dnes jsem oddělal šalung a na horním schodu jak je vidět na fotce jsou díry" asi vzduchová bublina tam byla :(" dá se to nějak opravit?...výplň betonem? a po celých schodech to ještě slabě potáhnout betonem,lepidlem ...nebo to bude k ničemu a bude potřeba to obložit...Nový beton se na schody dával,protože se přidával 1 schod původní byli dost vysoké...děkuji za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.14 20:55
avatar

Beton se v šalunku musí pěchovat, pokud se jen nasype, zůstanou tam takovéhle bubliny. Oprava je možná, trocha betonu bez štěrku, hodně cementu, schod namočit a opravit. Pokud je bublina větší a beton by vytékal, tak doplnit na několikrát. Na závěr je možné celé schody namočit a "přetáhnout" cementovým mlékem. Rozhodvě nespravovat lepidlem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidos*
Datum: 26.10.14 21:24

Dobrý večer,takže to opravit cement a voda,bez písku a pak celý potřít cementovým mlékem...pochopil jsem to dobře? to bez štěrku...díky

Datum: 26.10.14 21:33

Písek ano, kamenivo ne. Více cementu, například 1:1. Já bych přidal ještě disperzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 21:36
avatar

Né samotný cement, to nebude soudržné, ale cement a přesátý písek, bez velkých šutrů, aby se to dobře uhladilo, na 1 díl cementu přidat 2 díly písku, a schody před opravou navlhčit, aby beton příliš rychle neschnul.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.