Revize kotle - změna od letoška

Od: Datum: 26.10.14 17:16 odpovědí: 4 změna: 28.10.14 07:58

Dobrý den, každoročně necháváme zkontrolovat stav kotle na TUV a topení. Letos nám opravář řekl, že se změnila pravidla pro tuto kontrolu a že musel i změřit obsah zplodin a podle toho, jak to dopadlo, ho máme zase pozvat po 9 měsících. Kdyby to dopadlo lépe, bylo by to jako dřív až po roce. Hledala jsem o tom něco na internetu, ale o žádných změnách jsem nic neviděla. Věděl byste někdo, kde bych to našla? Týká se to nějakého zákonu nebo vyhlášky? Ráda bych si někde přečetla o těch hodnotách zplodin. Děkuji.

doplněno 26.10.14 18:25:

Tak jsem přišla na to, že to souvisí se změnou normy TPG 704 01. Pomohla mi k tomu jediná odpověď na můj dotaz, mrkla jsem se na doporučenou stránku a tam byly nějaké další odkazy. Takže díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kono
Datum: 26.10.14 19:00

Teď to bylo na TV Prima – zprávy 18,55hod

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.10.14 19:19

Ahoj. Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že se tady míchají jabka s hruškama. Měření spalin vycházejících spalinovou cestou od hořáku kotle, je jedna věc a obsah téhož v prostoru kotelny, je věc druhá. Měření obsahu spalin je nařízeno od 50kW výkonu a takový výkon určitě žádný domácí, či rodinný systém moc nemá. To znamená, že tohle už letité opatření platí pro velké kotelny a dodavatele tepla. Detekce přítomnosti jedovatých splodin hoření, např. CO2 se dá zjistit elektronickými systémy. Podobný mě stál asi 416 Kč a má v sobě 9V baterii. Koupil jsem to v Libereckém ALBECU v Pavlovicích. Dříve jsem to dělal ručním čuchátkem se skleněnými detekčními trubičkami. Do podobných se dříve dýchalo při kontrole řidičů na alkohol. Třeba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.10.14 07:58

Ahoj, ta norma se podle mě týká i u výkonu do 50kW, viz hned první odstavec http://www.mru.cz/files/obsah/000072/TPG_70401.pdf

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.