Umakart, může prasknout?

Od: Datum: 25.10.14 22:22 odpovědí: 3 změna: 26.10.14 14:14

Zdravím, máme jádro z umakartu, navrhoval jsem vybourat, ale neprošlo to. Na umakartu byla v koupelně dole hladká, lesklá deska (od země do výšky asi 80 cm), která byla odchlípnutá. Uvnitř byl umakart prohnilý, dokonce se to dalo provrtat nebo propíchnout skrz. Ale jen v tom místě, zbytek stěny nevím. Dala se na to perlinka a kachle.

Už dva roky to drží. Je na tom (a vždy byla) zavešená linka. Nemůže se to celé sesypat, prasknout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.14 23:10
avatar
Prostor koupelny a toalety je velmi namáhán vnitřní vlhkostí, která je velmi vysoká. Pokud přihlédneme k stavu vzduchotechniky, která je téměř všude nefunkční, získáváme ideální prostředí pro hnilobné procesy a plísně. Prostor za vanou, toaletou a v rozích u podlahy jsou místa, kde se tyto přirozené procesy nejvíce projevují. Velmi podobná situace je v oblasti za kuchyňskou linkou. Jádro je v těchto místech z obou stran téměř uhnilé a hrozí celá destrukce jádra.Zdroj: http://stavba.tzb-info.cz/reg…tovych-domu/7570-bytova-jadra
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 13:34
avatar

Protože jsem se dříve dost realizoval v různých revitalizacích bytových jader,poznal jsem několik typů:

Nejdokonalejší je kompaktní jádro,umístěné mezi nosným panelem a příčkou,je v podstatě bedna,tvořená základní ocelovou podlahovou konstrukcí,položenou na stropním panelu a zalitou betonem,stěny tohoto jádra jsou tvořeny dřevěnou laťovou kostrou,pokrytou umakartem,mezery uvnitř vypěněny polystyrenovou pěnou.Místa,kde jsou zavěšeny skříňky,jsou zpevněna latí z tvrdého dřeva.Mezery mezi příčkami jsou zakryty hliníkovými plechy,či úhelníky.Strop tohoto jádra je realizován skelným laminátem,na němž jsou nainstalovány elektrické rozvody v chráničkách.

Další z jader je tvořeno pouze samostatnými panely,umístěnými mezi příčkami z betonových slabých panelů,které nejsou samonosné a jsou zakotveny do podlahy a stropu.Elrozvody jsou umístěny do vrchních částí těchto panelů.Strop je tvořen nosným stropním panelem.

Další typ je podobně jako předchozí,tvořen panely s výplní polystyrenu.Neobsahuje umakart,ale sololit.Kousek umakartu je pouze v oblasti vany.U tohoto jádra je skutečně jen jedna možnost rekonstrukce,vybourání a vyzdění.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 14:14
avatar

Souhlas s tím co píše Jabraka!

Jen doplním o dotaz,proč,pkd byste chtěli onen umakart obložit,perlinka? V tomto případě NENÍ nutná! Umakart jen a pouze důkladně očistit (nejlépe odmastit) a poté zdrsnit trochu smirkem, a poté buďto kontaktní můstek,ten jsem osobně obešel tím,že jsem nanesl film lepidla a po jeho dokonalém zatvrdnutí (totéž by se muselo i při kontaktním můstku!) a teprve pak obkládal!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.