Garážová střecha IPA

Od: Datum: 25.10.14 19:44 odpovědí: 8 změna: 27.10.14 19:31

Chci se zeptat mám na garáži na střeše Ipu a zatíká mi tam mám tam už aji dost vlhko chcu se zeptat jaká by byla rozumná oprava jestli mužu na starou ipu položit novou nebo bude lepší dát něco jiného než ipu garáž nevlastním já majitel je stát nechcu do toho zas moc investovat spíš jen aby to sloužilo střecha má 40m2 a zatíká v jednom místě

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.14 19:52

Pokud zatéká jen v jednom místě tak bych jen přes to místo nalepil záplatu,není třeba přelepovat celou střechu,jen pořádně navařit záplatu

Ohodnoceno: 0x

Od: tuomasn
Datum: 25.10.14 19:59

a záplata vyjde asi na kolik co bych měl koupit za záplatu nebo se kupuje jako záplata role ipy jaká ipa je dobrá

Datum: 25.10.14 20:09

na střechu je nejlepší modifikovaná proti uv záření,ale předpokládám že je na garáži obyč černá,záplata se asi koupit nedá takže jedině někde sehnat (stavobazar) zbytek nebo se poptat,záleží kolik je toho potřeba,jinak pak prodávají ješte tekutou v kyblíku

Datum: 25.10.14 21:36

Ahoj. Taky bych se přimluvil za tu kyblíkovou DEN Braven opravářskou. Ta dírka může být i dost daleko od toho mokra na stropě. Provedli jsme u přátel, nastěrkování popraskané vrstvy IPY na garáži o ploše asi 30m2. Vyšlo to na asi 1600 Kč za materiál. Od loňska je to pořád jako nové. Podle toho, v jakém to je za ty prachy stavu, očekávám, že to vydrží i několik let. A je to v celé ploše a zaplnilo to veškeré praskliny. Řešení bylo vybráno vlastně z lenosti. Nechtělo se mi to celé staré sundávat a navařovat novou krytinu.

doplněno 26.10.14 12:55:

Tak jsem se právě vrátil z Hradu. Opravuji z garáže. Na tom 5 kg kyblíku je napsáno: Asfaltová opravná stěrka DenBit U.Stála 289 Kč. Dá se nanášet i na vlhký povrch. Nenatírá se. My jsme ji nanášeli stěrkou v přírodním stavu. Vyplnila všechny dírky, díry a nerovnosti. A ještě potom zůstala asi v 3-4mm vrstvě. Je to potom relativně pevný povrch, ale asi by se po něm nemělo za tepla chodit. Vlastně, kdo si chodí jen tak z bůhdarma po garáži, že?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.14 23:47
Čím jste to natirali? Ja jsem dal uz tři vrstvy a zase mi tam teče. Jsou tam malé prasklinky, takže to zas prosakuje.
doplněno 27.10.14 14:26: Hambucker díky. Co jsem to počítal, při te vydatnosti, to uz se vyplatí dát vrstvu asfaltové ipy s posypem. Loni jsem to natíral nějakým jiným gumoasfaltem a vydrželo to taky jen přes zimu.
doplněno 28.10.14 10:06: No jasně, nikdy jsem ipu nenahrival, tak jsem se tomu vyhýbal, proto ty nátěry, ale jsou to vyhozené peníze, alespoň u mně. Ve stavebninach mi nabízeli nátěr s vlákny, ale vyšlo by to draz než dvě vrstvy ipy a s nižší životnosti. Ovšem taky záleží na kvalitě podkladu, mně se tam vždy objeví malé trhlinky a pak to prosakuje. :(

Datum: 26.10.14 07:54

Asi natíráte moc malou vrstvu a nebo to natíráte asfaltovou penetrací http://www.nejlevnejsi-barvy-…ral-alp-9-kg-penetracni-nater a jak je vidět zde http://ntplus.cz/editor/image…ther_pictures/filename_31.jpg tak moc tekutá není takže je potřeba to natáhnout třeba nerezovým hladítkem jako třeba lepidlo,popřípadě je li to řidší tak bych to rozlil po střeše a pěkně roztahal válečkem na dlouhé násadě :)

Datum: 26.10.14 08:37
Dával jsem tohle
http://www.denbraven.cz/denbi…enbit-disper-dn-33-cz212.html
Dvě vrstvy, na praskliny více.

Datum: 27.10.14 19:31

Ahoj. Výhodnost toho kterého způsobu si musí každý spočítat sám. Na technicky má, na co má zkušenosti a dovednost si to udělat sám. Nebo za to někomu zaplatit. Já jsem to dělal zadarmo. Možná trošku kecám. Něco se povedlo ugrilovat a pak taky ochutnat kus píva.

doplněno 28.10.14 20:01:

Stírečku, že by něco protékalo těmi malými prasklinkami, je skoro až nemožné. Voda se do střechy může dostávat z míst vzdálenějších od těch, kde to kape. Při spádu, to může být nejspíše někde nad tím. Asi by to chtělo pořádně prohřát velkým hořákem. Hlavně ty odchlíplý mista. Všechny. I na různé atice. To je to oplechování kolem okrajů střechy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.