Krbová kamna Romotop Riana 1 nebo Thorma Ribe

Od: Datum: 23.10.14 11:58 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 20:02

Dobrý den,

prosím o radu, chtěli bychom koupit krbové kamna a chtěli bychom znát odborné porovnání, radu. RD 5 let starý, zateplený, vytápění plyn, podlahové. Chceme jen na zavlažení nebo přitopení v letních měsících. Dočetla jsem se nepěkné recenze o obou krb.kamnech. Prosím o srovnání nebo doporučení jiných krb.kamen.

děkuji Lenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 14:00
Máme krbovou vložku od Romotop už víc jak 20 let a nechováme se k ní zrovna předpisově. Některou sezónu se v ní topilo i mokrým dřevem, občas dostala i piliny s olejem z friťáku napěchované v tetrapakové krabici a vložka je furt jak nová. Dokonce se mi podařilo i povolit všechny šroubky co drží sklo i když vypadaly že je spíš utrhnu. Takže můžete vzít můj příspěvek jako hlas do hlasování ve prospěch české značky.
Ohodnoceno: 0x

Od: echo®
Datum: 23.10.14 21:46

Před třemi roky jsme také vybírali, nakonec jsme zvolili ROMOTOP, topíme každý druhý večer a absolutní spokojenost. Už jen váha která je téměř 2 násobná oproti Thorma Ribe oněčem svědčí.

Od: jendad
Datum: 24.10.14 11:03

Pokud jde o kamna o riano , tak jsem četl že tam jsou problémy se zakuřováním při přikládání . To je zpusobeno velkými dveřmi . Proto se třeba dělají u takto širokých kamen boční přikládací dvířka(např jotul f 500cb)

Dobrá kamna s rozumným topeništěm jsou třeba dovre 640cb . Ty mají boční dvířka a jsou na polena asi 50cm

http://www.krbycz.cz/krbova-k…640-cb-det_33025_5DOVRE1.html

Nebo třeba http://www.kominictvi.com/cz/…mna/kanadska-kamna/true-north To je užší topeniště a hluboké . . Tam už funguje dvoustupnové spalování dobře a mají rozumné topeniště .

Od: janap*
Datum: 26.10.14 20:02

Pokud jste z Prahy, tak na Plzeňské ulici je podniková prodejna Romotop. Perfektně nám tam poradili, jsou velice ochotní. Doporučuji poradit se přímo tam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.