Police v lesku

Od: Datum: 22.10.14 23:33 odpovědí: 6 změna: 19.11.14 20:28

Ahoj všem

Chtěla bych prosím poradit..Kde se dá objednat poličky na míru z MDF desky ,tak , aby je zároven i nalakovali ve vysokém lesku a rovnou i připevnili na zed...kde se tyto služby objedávají ..u stolaře?..nebo budu muset nechat u stolaře jen desku...u lakýrníka nalakovat ...a nechat připevnit od hodinového manžela?:D .

ještě by mě zajímalo v jaké největší délce a tlouštce desky lze poličku požadovat

.DĚKUJI...Okres Olomouc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 01:57
avatar

Myslím, že výrobu i upevnění by měl zvládnout každý šikovný truhlář. Délka poličky je limitovaná rozměrem desky, cca 2,5 metru, ale může být sesazena z více desek, takže i delší. Tloušťka může být vpodstatě libovolná, záleží na délce a na způsobu upevnění na zeď, zda bude závěsná, nebo naražená na trnech.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mydlinka1
Datum: 25.10.14 03:59

díky kluci...chtěla bych poličky se skrytými uchyty...(to budou asi ty trny,že)...tak netuším jak tlustá police musí být aby mohla být upevněna právě tímto zpusobem...děkuji

Datum: 25.10.14 20:06
avatar

Pro upevnění na standartní skryté trny musí být polička "tlustší". Trn má průměr asi 10 mm a na obou stranách by mělo zbýt dost materiálu na to, aby se polička v místě otvoru pro trn nepřelomila. Předpokládám, že by polička měla mít tloušťku minimálně 30 mm. (3 cm). Pokud by polička byla jen na "parádu" a nic těžkého by se na ni nedávalo, lze pochopitelně místo trnů použít tenčí kulatinu a v tom případě by mohla být polička tenčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 10:43
avatar
Podívej se v okolí po nějakém truhláři. Udělá ti poličku tak dlouhou a silnou jak budeš chtít. Ale v nějaký rozumný míře. Chtít poličku 4 metry dlouhou a jen centimetr silnou je nesmysl. Čím delší, tím silnější.
Je pravda, že by nějaký garážista mohl mít problém s tím vysokým leskem, ale když se chce, všechno jde.
A montáž se rozumí samosebou.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.10.14 04:32
avatar

Podívejte se třeba na Sconto nábytek, mají tam závěsné police, regály se skrytými úchyty - trny. V prodejně jich mají vystavených na zdi plno. Různé barvy, délky. Desky jsou většinou 4 cm silné. Pověsit si je můžete vedle sebe, nad sebe. Možná, že i nalakovat půjdou a uděláte si to sama. Ceny nejsou až tak vysoké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 20:28
avatar

pohanka dobrý názor. police se skrytými úchyty však mají jednu nectnost a tou je pevnost zdi. na betonu drží perfektně, ale na měkčí omítce se opěrná plocha zamačkává a police se tím svěšuje i když kování má rektifikaci. je nutno si uvědomit, že š.police a š. opěrné plošky je asi v poměru 50 :1, takže zatížení nic moc. rovněž doporučuji zakoupení hotových polic již nalakovaných, nebude li k mání požadovaný odstín, nechat přestříkat např. u autolakýrníka. v žádném případě se vám doma nepovede vysoký lesk. profesionální nástřik nebude dramaticky drahý, protože u již lakovaných polic jsou hotové operace jako napouštění, tmelení, broušení, podklad atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.