Turbokotel nebo kondenzační kotel?

Od: Datum: 22.10.14 20:29 odpovědí: 7 změna: 27.10.14 10:03

Je lepší koupit kondenzační kotel, nebo raději turbo kotel obyčejný, co je lepší, jde mi o spotřebu, prý je to ve finále jedno, Kk prý něco malinko uspoří, ale má větší náklady na udržbu, takže se to nevyplatí, prosím poradte, jaké máte zkušenosti, je to pravda?...jde mi o vytápění staršího RD, děkuji za vaše názory .-)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 21:08
avatar

Kondenzační kotel spoří pouze v optimálním režimu (velký rozdíl mezi teplotou topné a zpětné vody) , většinu času ale v tomto režimu nepracuje. A samozřejmě je složitější, z čehož vyplývá i vyšší poruchovost a dražší servis. Já mám obyčejný kotel a jsem spokojený. Při topení nejvíc neuspoříte kondenzačním (ani jiným) kotlem, ale tím, že topíte s rozumem, nepřetápíte, regulujete, netáhne vám netěsnými okny a dveřmi a případně zateplíte dům. Navíc topná soustava pro kondenzační kotel musí mít jiné parametry, pokud už máte rozvody hotové a jen měníte kotel, tak kondenzační rozhodně nedoporučuji.

Doporučuji tenhle článek: http://hobby.idnes.cz/usporne…110104_143947_hobby-domov_bma

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.14 21:15
avatar

Berte kondenační, to je má zkušenost. Náklady na oba kotle jsou stejné. To je má asi dvanáctiletá zkušenost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidddddd
Datum: 23.10.14 06:32

mám brát kondenzační, kdž náklad jsou pro oaba kotle stejné, tomu moc nerozumím, může někdo říci opravdově, zda ano či ne, děkuji..

Od: zr
Datum: 23.10.14 08:01

Na tuto otázku Vám na 100% nikdo neodpoví,tak jako na dalších X otázek na poraďte.cz,páč se většinou se neví mnoho okolností,detailu,ktere jsou zapotřebý k dobré radě.

Náklady jsou na oba téměř stejné,ale kondenzační se již ví,že je uspornější.Je třeba vždy zvážit i Váš topný systém jaký máte,což z rádců nikdo neví a pak je tu ještě tepelná ztrára domu.

Zjistěte si tepelnou ztrátu Vašeho domu,buď to přes projektanta nebo si ji vypočtěte sám.Informace najdete na netu.Dle tepelné ztráty domu si pak vyberte výkon kotle,u kondenzačního musí být výkon co nejmenší.Detailní info opět hledejte na netu a učte se sám,páč všichni topenaři budou Vám prodat a chválit jen to svoje.Tak jako většina firem,málokonu záleží na kvalitní práci.Na trhu je mnoho značek z ruznymi vykony,ale většinou jejich výkon začína blízko od 2kW.

Jako možná jediný na trhu ma kond.kotel firma Geminox,kde min.výkon je již od 0,9kW - 9,5kW.Nic ideálnějšího zatím neznám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidddd
Datum: 23.10.14 12:22

je tedy spořivější, ale ve finále je to jedno, tedy asi ...chápu to tak dobře...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 13:06
avatar
Ano, chápete to velmi dobře.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daviddd
Datum: 27.10.14 10:03

děkuji za radu, jdu tedy do turbo kotle, ještě jednou díky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.