Kačírek do podklaďáku

Od: Datum: 22.10.14 20:14 odpovědí: 4 změna: 22.10.14 20:46

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu použít zbytek kačírku co mám doma (velikost cca 10 - 20mm) do betonu místo obvyklého štěrku. Selský rozum mi říká, že to nemůže být, protože kačírek není ostrý a má oblé hrany, ale když jsem se díval na internetu, názory jsou rozporuplné a v některých nabídkách pískoven přímo píšou i kačírku dorobných frakcí " vhodný do betonu".

Tak bych se zde chtěl raději zeptat nějakého zkušenějšího zedníka jestli tam ten kačírek můžu dát. Bude to klasický podklaďák výšky 10cm. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 20:16
avatar

No, je to sice škoda, ale je to vlastně jen plnidlo obsahu. Pokud tedy přebývá, zabere prostě místo betonu... použijte ho s klidem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 20:23
avatar

Do betonu se přidává štěrkopísek, který se většinou těží ze dna bývalých řek, takže oblého tam bude hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 20:33

Pokud se podíváte na pytlované kamenivo do betonu různých frakcí, vše jsou to oblé kameny. Čili žádný drcený kámen. Je to zvláštní, měl jsem zažito, že do betonu se dává "ostrý" kámen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 20:46

Ahoj. Ano, dle selského rozumu se dá do nějakého podkladniho betonu, nebo základu nacpat skoro cokoliv. Kámoš mi před lety přivezl tzv. Jizerák, štěrk vybagrovaný z řeky. To znamená, samý valoun o všech možných velikostech. Do základu pod plot, to posloužilo dobře. Větší kusy se navrchu šalunku, zakleply kladívkem o něco hlouběji. Tak 3-4cm pod vrch. Zadarmo, no, neber to. A zbytky nebudou překážet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.