Kondenzát vytéka z trouby

Od: Datum: 22.10.14 19:18 odpovědí: 3 změna: 22.10.14 21:26

Dobrý věčer,

mám novou elektrickou troubu,ve které jsem párkrát pekla a nebyl žádný problém. Dnes jsem připravovala mražené pizzy a po otevření dvířek mi vzniklý kondenzát tekl z horní části trouby mezerou u otevřených dvířek po skříňkách až na zem. Je normální, že u přípravy pokrmu, kde se odpařuje více vody může tento problém vznikat nebo je závada ve spotřebiči?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 19:22
avatar

Závada ve spotřebiči určitě není. Voda, odpařená z mraženého polotovaru prostě musí někudy odtéci, volí tedy cestu nejsnadnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 19:33

Děkuji za reakci... Já myslela, že by tu vodu měl odvádět chladicí ventilátor, tak mě napadlo, že asi nefunguje správně.

Datum: 22.10.14 21:26
avatar

Chladící ventilátor je u vestavné trouby proto, aby se teplo nepřenášelo do okolí trouby, do skříněk, a aby trouba nepodpálila kuchyň. S vodou si opravdu neporadí. Kondenzát se v troubě musí vypařit, já to řeším tím, že troubu v průběhu pečení několikrát otevřu a "odvětrám" vlhkost.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.