Oprava/výměna vchodových dveří

Od: Datum: 22.10.14 16:14 odpovědí: 9 změna: 12.02.16 09:57

Ahoj, máme vchodové dvoukřídlé dveře (viz foto), které už nevypadají nejlépe a moc netěsní. Hlavně v místech, které jsou vyznačeny modrou barvou dveře nepřiléhají přesně (někde je i centimetrová mezera). I přesto, že jsem tato místa utěsnil těsnící páskou, bývá v chodbě docela zima.

Přemýšlím jestli se vyplatí dveře nějak opravit nebo je vyměnit... A jak se vůbec takové dveře shánějí? Většinou ve všech hobby marketech mají klasické dveře a ne dvoukřídlé a stejně pochybuju, že bych se rozměrově trefil...

Díky za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 17:14
avatar
Když tam je mezera, je křídlo zkroucený. Vrátit to zpátky nejde, jen trochu doladit pantama, případně přihoblovat klapačku.
Firem, které dělají okna a dveře je jako máku. Každá slušná firma udělá atypický rozměr v nějakých normálních mezích bez příplatku.
Další otázka je, kolik jsi ochotný do nových dveří dát. Nevím jak plast, dělám dřevěný a ty by jen takhle odhadem z fotky stály několik desítek tisíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 17:45
avatar

Vchodové dveře si nechte udělat na zakázku od firmy. Já bych zvolila opět dřevěné. Pokud jste spokojeni se členěním dveří, zvolte každopádně bezpečnostní sklo. Dobrá firma by Vám to měla sama nabídnout. Dveře budou zateplené, sklo též izolační, poznáte to na tepelné pohodě.

Zadejte si poptávku na internetu a v okolí svého bydliště. Tu nejlevnější a nejdražší vyřaďte a porovnejte ten střed, co nabízí, jaký materiál apod.

Vše, co budete požadovat jsou dnes firmy schopné zařídit. Tedy co bude navíc tak za příplatek. Mám několik let nové dveře od firmy okna, dveře, Vorel, z Prahy 9 Vysočan. Též mě táhlo. Ojednala jsem tedy v červenci a v září-říjnu se dveře montovaly. Jeden den přijede technik, zaměří, doladíte detaily a čekáte, až se vyrobí a uzraje barva. Dveře jsou bytelné, ještě navíc s postraní dřevěnou výplní, tmavě červené barvy, podobného rozměru a stály do 40ti tisíc. Sklo mám ve více tabulkách, více členěné.

Takže, jak píše jenyk, ta cena bude asi tak, ceny se mění. Hledejte třeba i akce na vchodové dveře, nebo výstavní slevy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 21:37
avatar

Dveře, jaké máte vy, se neshánějí, musí se vyrobit na míru - a není to zrovna laciné. Ale pokud jsou ty dveře v dobrém stavu (podle fotky vypadají velmi zachovale), nepočítejte s tím, že nové dveře budou lepší. Staré, kvalitní, perfektně proschlé dřevo dnes nic nenahradí, dnešní materiály se vysoušejí v rychlosušičkách a rozhodně nejsou tak kvalitní.

Doporučuji využít renovaci metodou portas. Pokud dveře nedoléhají, není problém je srovnat a následně zrenovovat, že budou vypadat jako nové. Navíc při renovaci nic nemusíte bourat a celá renovace trvá jeden den, na místě se renovuje pouze zárubeň, dveře se odvezou do dílny, takže je i minimum nepořádku. Mám tímhle způsobem zrenovované dveře v celém bytě a jsem velmi spokojený - dalo by se říct že výsledek je ještě lepší, než jsem si myslel. A i když ta renovace není zadarmo, je asi o polovinu levnější, než nové dveře, a to nepočítám práci s bouráním a uklízením.

http://www.portas.cz/componen…gallery/category/1?Itemid=331

http://www.portas.cz/renovace-dveri-zarubni

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.14 22:14
avatar

Jak se srovnají zkroucený dveře? Vcelku by mě to zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 23:12
avatar

No přímo jsem to neviděl, ale popisovali to asi takhle: v dílně mají speciální stůl, dveře se na něj ukotví, srovnají, v několika místech se vyřízne drážka, podle toho, jak jsou dveře prohnuté a do vyříznutých drážek se nalisují a vlepí klíny. Jestli jsem to popsal přesně nevím, ale všechny dveře mi srovnali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 22:01

a nepůjdou utěsnit? hranu dveří přelepte maskovací páskou,na rám dveří naneste sanitární silikon,dveře zlehka zavřete...až silikon vyzraje,dveře silou otevřete,ořežte přebytky silikonu,odstrante zbytky pásky a dveře by měly těsnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkapaulenkov
Datum: 10.02.16 23:59

Ahoj

a nechceš bezpečnostní dveře? Vím o solidní firmě za dobré peníze.

Lenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nowak
Datum: 12.02.16 09:57

Ahoj Lenko, pošli mi, prosím, esemeskou adresu na na tu firmu na bezpečnostní dveře. Děkuji. Tel. 732266632.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jurda
Datum: 11.02.16 00:21

trochu zkušenosti mam... renovace dveří vás vyjde o cca13 levněji než nové...např plastové dveře..

Do dveří, nebo rámu, klapačky...může vyfrézovat drážka, do které se instaluje těsnění..Opravdu to pomáhá...Vyfrézovat jde drážka i do prahu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.