Jak zabezpečit okna proti otevření dítětem

Od: Datum: 22.10.14 15:27 odpovědí: 9 změna: 28.10.14 10:30

Jak zabezpečit okna proti otevření dítětem

Dobrý den, chtěl jsem Vás požádat o radu, jak zabezpečit okna proti otevření dítětem. Chtěl bych doporučení na nějaké kvalitní mechanické zařízení, které používáte. Nechci mít okna bez kliček, jako to někteří dělají a také nechci žádné běžné zarážky a úchyty za pár korun apd.. Chtěl bych mít opravdu kvalitní zabezpečení oken. Děkuji za rady a tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 15:32
avatar

Dobry den, kupte si klicky s tlacitkem. Male deti je nezmacknou, nemaji na to silu a navic budou takto okna odolnejsi vuci vloupani nekterou metodou

doplněno 22.10.14 15:46:

napr:

http://www.prooknaadum.cz/vse…s-pojistkou-7x35mm-Tokyo-bila

Nektere jsou vybavene zamkem

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.14 15:38

Dobrý den, zkuste prosím specifikovat, jaká máte okna (stará, nová, plast, dřevo, výrobce) a co od zařízení požadujete (úplné znemožnění otvírání, otevřít pouze na malou mezeru, umožnit jen vyklopení na větračku, montáž bez navrtání okna/rámu) apod. Zažízení bude povícero, některá třeba i za pár korun... Proč odmítáte levné a neodmítáte nekvalitní? Levné nemusí být nekvalitní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.14 15:48
avatar

Nejjednoduší řešení je mít nábytek situovaný tak, aby dítě nemohlo na okno vylézt.

Úplně malé dítě si nedokáže otevřít okno tak jako tak, větší děti už mají rozum a není třeba se o ně až tak úzkostlivě bát (a ano, mám dva kluky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 22.10.14 15:54

To je zajímavé. Moje neteř třeba leze na parapet okna díky trubkám co k radiátoru lezou. Jak tomu pak předejít?

Jinak zajímavý dotaz u nás se bude asi taky řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 22.10.14 16:08

Omotat trubky ostnatým drátem ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 22.10.14 16:06

Situovat nábytek není řešení, už děcko 1-2 roky dokáže přistrkat židli a vylézt kam potřebuje. Já to řešil naučením dětí že z okna můžou vypadnout a ublížit si, tj. obecně nechránit je před nebezpečím, ale naučit je aby samy věděly kam ještě můžou a kam už ne. Pokud to neví, tak ho to dřív nebo později potká, ať už doma když někdo zapomene zavřít zarážku nebo na návštěvě bez zarážek.

Zarážky na okno - i levné můžou být dobré. Sundat kličky je nejjednodušší a nenechá to na oknech stopy, beztak to je jen na chvíli než děcka zmoudří.

Spíš je důležitější přišroubovat ke zdi všechen ábytek, který se při stoupnutí na vysunutý šuplík nebo pověšení na otevřený dvířka převrátí (děcko vysune šuplík a má schod, skříň se převráti a je průšvih).

Dál elektrika - ukázat mu že to kope, třeba vzít dva dráty, strčit do zásuvky a zkratem mu připálit plyšáka (sehrát divadýlko jak plyšák vezme dráty, strčí je do zásuvky a shoří /chce to zásuvku bez chrániče - pro větší efekt/). Kromě toho proudový chránič, zásuvky s ochranou proti zastrčení hřebíku atd. - ale zase, pokud neví co hrozí, tak je otázka náhody jestli se mu povede zastrčit do zásuvky bez chrániče...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 22.10.14 16:23
avatar

Dobrý den. Koupil jsem kličky se zámkem. Dají se zamknout i v poloze "větrání". M.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.14 21:02

Ahoj. Když byly naše děcka malý, a měli jsme dvoukřídlá, dvoudílná okna, tak žena vymyslela zajištění pootevřených oken tkalounem, nataženým od kličky ke kování v dolním parapetu. Při správném napnutí toho tkalounu se dalo ventilovat, ale už ne otevřít to okno. Jako dětem. A taky jim bylo řečeno, že se na okna bez dovolení nesahá a neleze. Měli jsme hodné a poslušné děti. A to dobrovolně. Do plastových se dá sehnat klička se zámečkem na oboustranný klíček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macik*
Datum: 28.10.14 10:30

Zkuste se podívat sem: http://www.abus.cz/domaci-zabezpeceni/zabezpeceni-oken/ mají vyloženě zabezpečení oken tak třeba najdete nějaký typ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.