Jak zlepšit přítok do WC?=Pomalé napouštění:(

Od: Datum: 21.10.14 22:27 odpovědí: 6 změna: 22.10.14 12:31

WC u mě v bytě se pomalu napouští. Vím, že WC v jiných domech a bytech se napouští rychleji. Ale já musím čekat celé minuty, než se nádržka naplní, a budu muset znovu spláchnout. Jeden člověk mi říkal, že to může mít souvislost s tím, v jak vysokém je WC patře. Já bydlím asi v sedmém patře, je na tom zrno pravdy? prý se voda musí potom hnát delší cestu, je nižší tlak. Nevím.

Každopádně, potřeboval bych zrychlit to napouštění. Klidně bych si i koupil něco lepšího, zdokonalil s pomocí známých.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 22:34

S polohou bytu to nemá co do činění. Vypadá to, že máte nějakým způsobem přiškrcený průtok vody. Buď přivřený ventil pod WC (roháček) nebo prostě zarostlé trubky rzí. Než napustíte umyvadlo, taky nečekáte dlouhé minuty, ne?

Ohodnoceno: 2x

Od: vklus
Datum: 21.10.14 22:37

A nebo na pi*u napouštěcí ventil. Taky už jsem se s tím setkal. Nepřišlo mi to, že napouští pomalu. Ale když ventil blbě začal zavírat a voda přetékala tak se vyměnil ventil a ejhle rychlé napouštění a včasné vypnutí

Ohodnoceno: 3x

Od: host
Datum: 21.10.14 22:39

Upřesněte, jakou máte splachovačku, jestli nádržku vysoko na stěně nebo kombi na míse. Pokud máte starou splachovačku na zdi s původní mosaznou armaturou a plovákem, je možné, že je mírně zmenšená dírka v napouštěcím ventilu. Nesmí se udělat větší, to by plovák svou silou neudržel, jenom ji vyčistit. V mosazi je malý plastový váleček s dírkou, o který se opírá gumový špalíček na páce od plováku.

U kombi bývá někdy zanesený ventil nečistotami, šlemem nebo vodním kamenem z vody.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.10.14 11:19

stačí v nádržce vyměnit kompletní sestavu napouštěcího ventilu a máte to hotovo. Není to zvlášť drahé, spíš ta práce kolem toho (výměny). Ventily se po době používání zakamencují a nepracují, jak mají resp. nefungují.

Ohodnoceno: 1x

Od: asd*
Datum: 22.10.14 12:10

Pokud je tlak vody v bytě OK, tak bych se zaměřil na napouštěcí ventil = rozebrat, vyčistit a když nepomůže tak vyměnit.

Je v něm malá dírka, snadno se přicpe nešistotou nebo se zmenší vodním kamenem...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.10.14 12:31

Taky bych to viděl na přicpaný přívod - může to být kdekoliv, i když bych to čekal od roháčku včetně ke splachovači. Taková odpověď ale moc nepomůže - takže... Podíval bych se, zda je před napouštěcím ventilem, tedy na vstupu do splachovače, nějaký filtr. Podle typu napoušťáku bývají různé. Ve svém současném splachovači mám přímo plastové sítko, které je potřebné čas od času vyčistit (vytažitelné za trn po demontáži přívodní hadičky. Ve starším typu, co jsem měl, byla v přívodu zaražená jakási plastová čtyřhranná tyčka, přístupná opět po demontáži přívodní hadičky, která možná měla spíš než jako lapač nečistot sloužit pro omezení průtoku, aby to ten napoušťák dokázal zavírat. Po demontáži to napouštělo podstatně rychleji, ale to si chce potom vyzkoušet, jestli to bude spolehlivě zavírat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.