Jak napojit čerpadlo na pokoj. termostat

Od: Datum: 21.10.14 18:47 odpovědí: 16 změna: 23.10.14 05:28

Dobrý den. Poradí mi prosím někdo jak zapojit čerpadlo oběhového systému radiátorů topení tak,aby běželo na pokoj. termostat? Mám kotel atmos,vše maká jak má,ale topím zbytečně na vysokou teplotu,neboť nemám napojen systém na pokoj. termostat a dá se to regulovat právě tím,že napojím termostat na oběhové čerpadlo. Jakmile dosáhnu požad. teplotu v místnosti kde je pokoj. termostat,vypne se čerpadlo oběhu a při poklesu zas zapne a poženu teplou vodu do systému. Je to jednoduché ,ale jak na to? Děkuji moc za příspěvky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 21.10.14 18:51
avatar

Což o to, to není takový problém, ale když tedy vypne čerpadlo tak se kotel uvaří? Co máte za kotel?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lounacek
Datum: 21.10.14 21:37

Neuvaří,mám atmos,když tam vypne ventilátor tak se to reguluje dobře. Na kotli je teplotní termostat.

Datum: 21.10.14 19:09

Vždyť se dodává přímo regulace na kotel

http://www.atmos.eu/www/regulace-a-rizeni-kotlu-atmos/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.10.14 22:34

Na připojení pokojového termostatu ke kotli si objednejte specialistu na kotle - elektromechanika, nebo plynaře s oprávněním a kvalifikací pro instalaci elektrického zařízení ke kotli.

Pokojový termostat je pouze spínač, který je připojený kabelem k instalační svorkovnici v kotli na správné svorky, aby se dal kotel spínat. Oběhové čerpadlo si většinou zapíná kotel sám při každém zapálení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lounacek
Datum: 22.10.14 07:12

Souhlasím,ale já mám atmose ,který má oběhová čerpadla 2. Jedno honí kotlový okruh a druh okruh radiátorů a to mám na mysli. Děkuji

Datum: 22.10.14 09:53
avatar
A kam půjde teplo z roztopenýho kotle, když čerpadlo k radiátorům bude vypnutý termostatem?
Máš nádrž?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lounacek
Datum: 22.10.14 11:29

Když atmos vypne odtahový ventilátor,tak oheň v kotli jen doutná a zastavuje se hoření,tím pádem ho nepřehřeju. Ještě když nastavím termostatem teplotu na např. 85 st. tak to nevystoupá víc jak na 90 st. to mám vyzkoušené. Navíc bude fungovat samotíž do doby než sepne čerpadlo okruhu. Dá se tím obejít spousta elektroniky a jednoduše to musí fungovat. Díky ahoj

Datum: 22.10.14 13:17
avatar

V prvé řadě musíte mít pokojový termostat (či programátor). Pokud jej máte nainstalujte dvouvodičový káblík mezi čerpadlo (oběhového systému radiátorů topení) a termostat Přívodní fázi (na svorce) u čerpadla odpojte, sesvorkujte s jedním vodičem káblíku, tento konec vodič připojte na vstupní svorku termostatu. Dále na výstupní svorce z termostatu připojte začátek druhého volného vodiče v kablíku a jeho druhý konec připojte opět na přívodní fázi (svorku) čerpadla. Nastavte termostat na požadovanou teplotu.

flodur

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lounacek
Datum: 22.10.14 17:51

Děkuju moc,konečně to co jsem potřeboval.Mám pokojový termostat s programováním. Dobrá rada nad zlato.Příjemný den

Od: radusak
Datum: 22.10.14 19:09

Dobry vecer, resim stejny problem. Z tohoto popisu si nejsem jist, jestli chapu zapojeni dobre. Mam li prijimac od bezdratoveho termostatu a z toho mi vede kabel se dvemi vodici, jak je mam pripojit na cerpadlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 19:12
avatar

Fáze co vede k čerpadlu tak půjde přes ten přijímač dálkovýho ovládání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radusak
Datum: 22.10.14 19:30

To chapu ale jak zapojit kabely vedouci od termostu k tomu cerpadlu? Omlouvam se, ale asi bych potreboval obrazek nebo alespon podrobny popis jinak nez je uvedeno vyse.

doplněno 22.10.14 19:43:

Ze by takto? Puvodni fazi k cerpadlu s pojim s jednim koncem dratu co vede z termostatu a druhy drat z termostatu pripojim k cerpadlu misto puvodni faze? Ale zas mi neni jasna jedna vec, v navodu k termostatu se pise ze oba draty jsou beznapeve, jak tomu mam rozumet?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.10.14 19:49
avatar

Vždyť to tu tak máš několikrát napsaný. Ten termostat, nebo dálkový příjímač (to je jedno co, oboje jen spíná) je vlastně na fázi co vede z přívodu do čerpadla. Ale zapřemejšlej, zdali by nebylo lepší si říci nějakýmu elektrikáři at to zapojí, je to pro něj několika minutová záležitost a vše bude přesně tak jak má být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radusak
Datum: 22.10.14 20:03

Jasne, ale bylo pro me trochu nejasny. Takze - kdyz prerusim kabel od termostatu vedouci ke kotli a udelam odbocku k cerpadlu na podlahove topeni (radiatory mi honi cerpadlo v kotli), tak se bude podlahove cerpadlo spouste spolecne s kotlem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 20:20
avatar

Když z termostatu povedou dva dráty, jeden ke kotli a druhej k čerpadlu a tak pak ano, oboje se bude spouštět najednou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 05:28
avatar
Tak pozor!
Termostaty jsou různé konstrukce. Některé jsou připojeny na elektrickou síť a v závislosti na teplotě spínají přímo síťové napětí pro spotřebič ( kotel nebo čerpadlo. Jiné termostaty jsou napájené bateriemi a spínají pouze malé napětí produkované řídícím obvodem automatiky kotle.
Takže by bylo vhodné napsat přesný typ termostatu, výrobce. To poprvé.
A po druhé. Radit laikovi třeba přeruš a připoj..., natáhni jeden drát tam a druhý tam, To je značně neprofesionální a nebezpečné!
Dva dráty z termostatu - jeden k čerpadlu, druhý do kotle...může skončit naprostým fiaskem. Poprvé jeden drát je málo, třeba minimálně dva vodiče. A už jsem výše psal o typech termostatů a požadavcích kotle. Čerpadlo chce 230 V, kotel může chtít beznapěťové spínání.
Radim tazateli: zavolej si osobu znalou s kvalifikací. Teda elektrikáře. Ušetříš čas, nervy, případně *náklady na nový termostat, kotel, čerpadlo, malíře, hasiče, léčení, pojišťovnu, právníka
*Nehodící se škrtněte!
Elektrikář za svoji práci ručí.
A když radí, tak bezpečně a zodpovědně...
doplněno 23.10.14 05:48: Ode mne pro host dvakrát palec!
Pro radusák platí to samé. Nevíme, hádáme z nedostatečného popisu a zkušeností.
Přijímač bezdrátového termostatu má většinou spínaný výstup a průběžnou zásuvku s trvalým napětím. Ten kabel by MOHL být spínaný výstup. Záleží na typu a výrobci. Dejte více údajů. Případně foto návodu nebo odkaz na stránky výrobce termostatu. Tam bude i schéma či popis zapojení.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.