Přetryskování sporáku na PB

Od: Datum: 21.10.14 15:38 odpovědí: 8 změna: 21.10.14 20:03

Dobrý den, nechala jsem si od kamaráda přetryskovat sporák ze zemního plynu na PB, ale plamen je pořád hrozně silný. Nevíte co všechno je potřeba seřídit? Mám správné trysky,regulační šrouby nad tryskami jsou úplně dotažené, regulátor tlaku mám taky správný. Co je ještě potřeba?

Děkuju za radu

doplněno 21.10.14 19:50:

No a ten můj kamarád taky neví co dál, jen tak mimochodem.

doplněno 08.11.14 17:53:

Tak už jsem našla ty regulační šroubky. Musí se sundat nejen knoflíky, ale taky čelní(horní) deska a pak už jsou ty šroubky vidět. Stačilo jen dotáhnout.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 15:47
A kde jsi našla správnou velikost trysek? Většinou bývá na webu výrobce a málokdy je stejná sporák od sporáku. Dost taky záleží na tlaku v bombě. Když bomba dochází tak paradoxně regulátor pouští víc plynu a plamen je delší. Jestli se velký plamen týká jen největšího hořáku, tak dneska se hodně dávají wok hořáky. Trysky do nich mají větší díru. Jestli známý použil trysku pro wok do normálního hořáku tak zákonitě budeš mít pod hrncem plamenomet.
Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 21.10.14 15:53

Vemte tam plynaře...

Nebo aspoň sem dejte údaje jaký hořák, tryska, regulátor tlaku a k tomu fotky plamene...

Od: zako*
Datum: 21.10.14 19:47

Kdybych chtěla plynaře, tak se neptám tady. Ale zjišťuju, že asi budu muset. Regulátor tlaku je 30mbar, velikost trysek 50,65 ta největší si nepamatuju, jiný tam ani být nemůžou, tohle jsou trysky na PB, na zemní plyn jsou větší. Je to Mora 2220. Plamen je silný u všech hořáků i když je knoflík otočený na nejmenší plamen. A i když vařím na nejmenším hořáku a knoflík je otočený na minimum, tak je plamen hrozně silný a jídlo bublá jak o život. Takže na ostatních hořácích nemůžu vařit vůbec. Rodiče mají starou Moru a plamen mají tak 3x menší, tak jak je potřeba na vaření.

Od: dexx®
Datum: 21.10.14 18:41

Nevím jaký máte sporák, ale většinou stačí sundat ty otočné knoflíky a pod nimi se na regulátoru nachází šroubek který reguluje tlak plynu. někam s ním pohnout a seřídit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.10.14 20:00

Dobré info, to už jsem našla na netu taky,ale u starších sporáků, ale tady právě šroubek není( a k tomuhle sporáku jsem návod nenašla). Jen tyčinka co je na ní nasazený otočný knoflík. Ale jsou tam šroubky. Tak ledaže by se to ještě muselo vyšroubovat, ale to jsem zatím nechtěla dokud nezjistím víc.

Datum: 21.10.14 19:12

Ahoj. A nějak ubrat, nejde právě tím otočným knoflíkem?

Datum: 21.10.14 19:49

) No to fakt nejde, jinak bych se tady neptala. Knoflíkama ještě otáčet zvládnu.

Od: janm
Datum: 21.10.14 20:03

Také jsem byl zvyklý na zem. plyn a mám přetrysk. na Pb, a výkon je nesrovnatelně vyšší v porovnání se zem. plynem, přetryskoval a seřídil mi to přímo plynař, využívám zkrátka ruční regulace "knoflíky" tzn. co je u zem. plynu max. je u Pb tak přibližně polovina, nebo stáhnu na min. Pokud by nefungovala regulace tzn. i při nastavení na min., jede hořák stále na max. je něco špatně, jinak je to o zvyku, zkrátka nastavuji ručně méně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.