Pronájem - trvaly pobyt

Od: Datum: 03.11.14 09:58 odpovědí: 10 změna: 03.11.14 21:07

Zdravim, Jednoduše... pronajímám byt za nějakou částku se vším všudy (elektrika, plyn, voda) jenže pán co má o byt zájem by byl rád aby na té adrese toho bytu měl trvalé bydliště. Chci se zeptat, jak tohle nejlepe řešit? Nesveze se po mě po nějaké době, že neplatím daně nebo tak něco? Nemáte s tím někdo zkoušenosti? děkuji MOC


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lipa®
Datum: 03.11.14 10:13
V žádném pripade mu nepovolte trvalak v podnajmu. Za prve to není Vaše starost a pak by jste měl v případe potíží s najemnikem sám problémy. .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 10:15
avatar

Tez bych to nepovolil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 03.11.14 10:21

to není otázka nějakého povolení, dle NOZ stačí nájemní smlouva a přihlásí si tam trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ekonom
Datum: 03.11.14 12:56

Zkuste věcně i právně rozlišit nájem a podnájem bytu. U nájmu má nájemce na TP automaticky nárok - stačí předložit na ohlašovně pobytů nájemní smlouvu k bytu. U podnájmu nikoliv, neboť se jedná o zprostředkovaný způsob užívání odvozený od nájmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 12:18

Pokud má pán řádnou nájemní smlouvu, dalšího povolení netřeba.

doplněno 03.11.14 12:19:

Aha, to je tak, když si obnovím stránku po 2 hodinách. Odpověď už tady mezitím je...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.11.14 12:54
avatar

Dobrý den, pokud pronajímáte byt na písemnou nájemní smlouvu, tak jistě zisk zdaňujete.

Tedy, obava z udání na F.Ú. (a postihu) se Vás netýká, resp. udat Vás může kdokoliv. Pokud bude mít nájemce v bytě trvalý pobyt a po opuštění bytu ho nezíská jinde, tak Vy musíte o zrušení jeho trvalého pobytu zažádat na radnici, vyvolat správní řízení, mít na to svědky a doufat, že pobyt bude zrušen. NOZ tento stav (povolování trvalého pobytu) zhoršil v neprospěch pronajímatelů.

Zdravím!

doplněno 03.11.14 13:03:

jir1 - ve smlouvě můžete mít cokoliv, ale jak donutíte toho nájemce přihlásit se jinde? Nebo s tou smlouvou půjdete na radnici a oni to udělají na počkání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jir1®
Datum: 03.11.14 13:00

Souhlas s AU1 :

To není otázka nějakého povolení, dle NOZ stačí nájemní smlouva a přihlásí si tam trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu.

Podle nového obč. zákona to tak je. Je ale potřeba ve smlouvě ošetřit, že trvalý pobyt končí dnem ukončení platnosti podn.,nebo nájemní smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 15:50

Údaj o místu trvalého pobytu lze zrušit na základě návrhu za splnění podmínek:

návrh podal vlastník objektu nebo jeho vymezené části nebo oprávněná osoba ve smyslu § 10 odst. 6 zákona o evidenci obyvatel. Podle mne existuje Zákon o evidenci obyvatel, prosím o odkaz na paragraf v NOZ který toto řeší. Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atj®
Datum: 03.11.14 19:16
avatar

Ahoj,

sám jsem toto řešil před rokem coby nájemník. Ze slušnosti jsem to oznámil majiteli a ten neměl problém. Takže nic s tím stejně ze zákona neuděláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 21:07

Stále čekám na odkaz paragrafu podle NOZ, asi marně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.