Přístřešek na bazénovou filtraci a čerpadlo

Od: Datum: 20.10.14 08:02 odpovědí: 6 změna: 31.01.17 15:30

Dobrý den chtěl bych dělat přístřešek na bazénovou filtraci a tepelné čerpadlo furt dumám jak to vymyslet jestli zakopat do země filtraci a čerpadlo nechat venku nebo udělat nějaký přístřešek na oboje mohl by mi někdo poradit co a jak popřípadě pridat nějaké foto? děkuji za každou radu . nevím přesně jak by měl asi ten přístřešek vypadat .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.10.14 08:47
avatar

Dobrý den, neuvádíte, jaký máte bazén, resp. zda filtrace může být níže nebo výše. Také není jasné, kolik chcete investovat, jak vypadá okolí (aby to trochu k němu pasovalo) a tedy, o jakém uvažujete materiálu. To tepelné čerpadlo je také k bazénu nebo vytápění domu? Jak velký by to měl být přístřešek (nebo šachta)? Zdravím!

doplněno 20.10.14 09:54:

Tak, tento bazén může být zapuštěný do země nebo i jako nadzemní. O filtraci nevím nic, ale některé nesmí být níže nebo výše, než bazén. Tak šachtu raději zavrhneme a postavte přístřešek.

Ten může být např. z bílých cihel, ztraceného bednění nebo i ze dřeva (desek). Patrně celé na nějakém pevném základu. No, a nahoru stříška (dřevo, deska, plech, lepenka, tašky). Neznám místní prostředí, neznám Vaši zručnost a finance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hamis74*
Datum: 20.10.14 09:36

Dobrý den jedná se o Bazén Azuro 404

Tvar

ovál

Rozměry

5,5 x 3,7 m .Čerpadlo je k bazénu a právě uvažuji jestli zapustit filtraci do země a nebo udělat nějaký domeček venku.

Datum: 20.10.14 15:05

V každém případě by mělo být čerpadlo níže, než je hladina vody v bazénu. Z toho vychází, že jestliže je bazén zapuštěný, mělo by být čerpadlo v šachtě. Pokud byste ho umístil do šachty, musíte zaručit přístup vzduchu, aby se motor čerpadla nepřehříval a také zajistit odvodnění šachty, abyste ho naopak nepřechladil :) dešťovou vodou nebo vodou z bazénu při vzniku nějaké netěsnosti. Tepelné čerpadlo umístit tak, aby mělo volný přísun i odsun vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 15:59

Jako solidní venkovní přístřešek Vám poslouží dobře i obyčejný plastový stůl dostatečné velikosti. Máte to za pár korun, je to mobilní a víceúčelové!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rad*
Datum: 20.10.14 16:40
Já mám taky Azuro a v návodu je rozsah umístnění 2m pod hladinou až do 1,5m nad hladinu s tím že nad hladinou musí být vsazena zpětná klapka v sání čerpadla.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: danamlej
Datum: 31.01.17 15:30

Prosím, jak velký by ten sud měl být? Mohl byste mi prosím poslat nějakou fotečku, abych si to dovedla představit. Moc, moc předem děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.