Nová větev kanalizace

Od: Datum: 19.10.14 18:56 odpovědí: 8 změna: 19.10.14 19:52

Zdravím potřebuji poradit zda se na připravovanou kanalizaci v délce cca.20metrů dá použít tato roura?

Vodovodní tlaková roura 125x11,4

Vím že na to není stavěná atd.ale mám je doma a nemám pro ně jiné využití tak jsem myslel jestli by z nich bylo možné zhotovit kanalizační potrubí bude to větev čistě jen na z WC nic jiného tam napojeno nebude.

Mnohokrát děkuji za odpověd popřípadě kdybyste rovnou poradilo jak to správně zhotovit jsem tu nováček mockrát děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 19:05
avatar

Tak na Wc to má malý průměr použijte 110 kágečko oranžové potrubí spojované opatřené těsněním včetně kolen doporučuji pořídit i mazadlo pro snadné spojování.

doplněno 19.10.14 19:07:

http://www.triker.cz/k-0503/O…analizacni-trubky-a-tvarovky/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.10.14 19:12

Mnohokrát díky za odpověd jen mi nejde do hlavy že říkáte že je malá?Asi jsem to blbě napsal ale ona má vnější průměr 125 a tlouštku stenu 11.4 takže je to skoro jako 110 Kg nebo se pletu?

Vím že je asi určitě lepší použít oranžové jen jsem myslel že kdyby to šlo tak ušetřím zas nějakou korunku..

Datum: 19.10.14 19:19
avatar

Z té fotky to nejde poznat v práci jsme nedávno dělali hlavní řád vodovodu a potrubí mělo tuším 90 mm průměr a vypadalo stejně ,ale i tak si nedovedu představit spojování ,dosažení spádů a konečné dopojení jak spotřebičů tak do kanalizace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 19:29
avatar

no a co se týče materiálu jako takového, tak vodovodní trubka bude asi z polyetylénu, takže k jedné jeho vlastnosti:

"Zvláštností polyetylénu je také takzvaná koroze pod napětím, kdy společné působení některých saponátů a mechanického napětí může vyvolat vznik puklin"

odolnější je samozřejmě polypropylén, ze kterého je odpadní potrubí (nebo PVC)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.10.14 19:34

Aha tak děkuji za objasnění ta fotka je jen ilustrační omlovám se že jsem to tam nenapsal , průměr těch co mám jsem měřil, jinak mi tedy bude stačit ta 110 jak ste psali?

A neměli byste nějaké využití pro ty tlakové na vodu?

Mohl bych Vás ještě poprosit o nějaký podrobnější návod jak správně zhotovit to potrubí jestli použít nějaké klapky revizní kusy atd?

Mnohokrát děkuji

Datum: 19.10.14 19:42
avatar

kudy to povede? v budově ve zdi, po zdi, pod podlahou, venku v zemi, nebo kombinace všech? Jaký bude spád? Klapky není třeba, dělá se odvětrání na střechu, ale teď nevím, jestli to nemusí být v případě, když je napojeno na potrubí více WC (ve více patrech), pokud to povede někde ve zdi, tak se dá vsadit čistící kus, pro případ, že by se to někde ucpalo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 19:47

Povede čistě jen venku ze zdi od WC které je hned u obvodové zdi a ven konkrétněji 10m pak kolena cc 45 stupně ještě jsem neměřil a 12m rovně přímo do nové kanalizace napojit

Datum: 19.10.14 19:52
avatar

takže pospojujete jen čistě potrubí a tvarovky (kolena), spojujte spoje a kolena zkusmo bez těsnění, pak nasadit těsnění, namazat mazadlem trubku či koleno uvnitř hrdla s těsněním, a vnější povrch trubky nebo kolena co se strčí dovnitř, pka to spasujte dokupy, poklepejte gumovou paličkou až nadoraz, odborníci radí vrátit pak o 3 mm zpět kvůli dilatacím, ale bude to v zemi, tak ono si to ten správný tvar "najde" i bez toho. Spád potrubí by měl být alespoň 3 cm na metr, tuším. Podházejte potrubí nějakým materiálem bez kamenů )písek, prosívky), a zhutněte, aby nebyl průhyb, zaházet taky opatrně, zprvu něčím jemnějším.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.