Stará klika dveří

Od: Datum: 19.10.14 09:56 odpovědí: 6 změna: 19.10.14 18:18

Dobrý den vážení rádci,

prosím o radu jak sundat tenhle starý typ kliky, z obou stran je stejná, žádný kolíček nebo červík a drží jak židovská víra

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.10.14 10:00

Dobrý den, jak to vypadá po odšroubování toho kování, které není vidět na obrázku celé?

Zřejmě bude na dva vruty. Zdravím!

doplněno 19.10.14 10:18:

Hm, myslel jsem si, jestli není klika a kování vcelku (a z druhé strany nějaká závlačka), nenarazí se to k sobě a nezajistí vruty v kování. Já tu mám kliky, které nemají červík moc vidět, ale je "zacínovaný" a zcela zabroušený s povrchem. A kdybych je chtěl měnit, tak asi jedině odvrtat. No, ještě zkuste mezi kování a dveře vsunout nějaké tvrdé páčidlo a roztahovat (na ty dveře si dejte hadr, ať se tam nevytlačí stopa).

doplněno 19.10.14 10:20:

No, tak sláva. Hlavně, že se to povedlo.

doplněno 19.10.14 10:29:

Jo, tak je tam závlačka, která zároveň slouží jako "zajišťovadlo". Je to chytré (od výrobce) a hloupé pro uživatele .

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 19.10.14 10:11

Kování drží za kliku, po odšroubování není nic vidět, lze odchlípnout jen co dovolí vůle pod klikou.

doplněno 19.10.14 10:16:

Tak je to v pohodě, už jsem na to přišel, pootočením venkovního kování tak o 30º na jednu nebo druhou stranu proti klice se odjistí pérová pojistka a klika jde dolů. Tak s tímhle patentem jsem se ještě nesetkal :-D

doplněno 19.10.14 10:25:

No to bylo první co mne napadlo, že klika drží za kování, ale když jsem jej odšrouboval a drželo to dál, navíc tam nebylo nic vidět. Pro zajímavost přikládám foto zajištěno - odjištěno:

Datum: 19.10.14 11:34

Stáhněte tu závlačku!

doplněno 19.10.14 14:49:

Ahááá :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.14 12:26

babkazov:

ta závlačka není přístupná pokud jsou kliky namontované, odjišťuje se pootočením kování vůči klice. Už jsem napsal, že problém je vyřešen a dvě poslední fotografie jsem přidal pro ty kteří by chtěli znád další pradávný způsob montáže klik a jak je případně sundat

doplněno 19.10.14 16:38:

Aby to bylo zcela jasné, přikládám fotografii druhé kliky, jsou tam zoubky a klika se zacvakne podle tloušťky dveří, při demontáži se musí odšroubovat a pootočit kování, tím se rozevře ta pružná pojistka a uvolní zoubky na klice a kliky jdou od sebe.

doplněno 19.10.14 16:39:

Každopádně děkuji všem zúčastněným za snahu

Datum: 19.10.14 17:02

Aháá, moc zajímavá vychytávka. s tím jsem se ještě nesetkal. Sem tam se člověku dostanou do rukou starý dveře a nikdy se neví co s nimi člověka potká.

No jak už říkal soudruh Lenin, či Uljanov, nebo jak se vůbec jmenoval. Učit se, učit se, učit se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.14 18:18

Mě se to taky moc líbí, je to na různé tloušťky dveří, žádné červíky, které časem povolí a pokud člověk ví co s tím tak je to jednoduše rozebiratelné a sesaditelné. Jenže jsem se s tím docela dlouho trápil, než jsem na to přišel, nebo spíš než to náhodou povolilo samo. Nebyla šance toho alespoň kousek zahlédnout, kování nešlo ani trochu odchlípnout, ale tou manipulací s tím, jsem tu pojistku náhodou odjistil :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.