Skleněné tvárnice

Od: Datum: 10.11.12 09:11 odpovědí: 6 změna: 10.11.12 19:35

Stavím štítovou zeď mezi stodolou a dílnou které jsou nestejně vysoké, takže zeď jednak odděluje půdy dílny a stodoly a částečně přesahuje jednou stranou nad střechu nižší dílny. Protože jsem našel na půdě hromádku skleněných tvárnic a půdu bych potřeboval prosvětlit, navíc je i vyčnívající část štítu zezdola skrytá pohledům, nebude to vadit esteticky , napadlo mne, vyčnívající část štítu postavit z těchto tvárnic.

Potřeboval bych poradit, čím je lepit. Osobně mne napadá běžné stavební lepidlo na obklady a dlažbu, zrovna mám doma nějaký Cemix.

Kdysi jsem měl najatého vesnického zedníka a ten mi tvrdil, že se mezi skleněné cihly dával i nějaký provaz ze skleněných vláken a také, že když se lepí na cement, mohou tvárnice praskat. Ostatně, na dvoře, když jsem chalupu kupoval byla zděná kadibudka která měla v zadní části skleněné tvárnice které byly opravdu popraskáné. Zda to dělala tepelná dilatace při zmněnách teplot netuším. Ostatně, na půdě jsem našel i provaz, tedy spíše lano ze skleněných vláken, skleněné cihly mají boky prohnuté, takže by tam i vlezl, jen nechápu jeho smysl. Spíše mi to přijde jako nesmysl.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.12 10:39

Spíše z jakého důvodu potřebujete prosvětlit půdu? Asi bych šel radši do plastového okna. Např. na aukro.cz se dají sehnat celkem levně, byť nemusejí být zrovna kvalitní, určitě to bude lepší než luxfery.

Od: petec
Datum: 10.11.12 19:13

Na plastová okna mám zdroj a jak sehnat i jinde včetně Aukra umím.
Jednak je ale otvor dělá úzký trojúhelník, takže takové okno nikde neseženu a musel bych dělat extra, samozřejmě za extra cenu, tak druhak mám doma ty luxsfery a mohl bych je využít.

Mne nezajimá náhrada, ale technika zdění skleněných cihel.

Ostatně, zvažoval jsem nechat udělat skleněný trojúhelník, nebo použít dutinkový makrolon. Takto, když tam budu stavět kompaktní příčku, přišlo mi užitečné nastavit ji v otevřeném prostoru těmi skleněnými cihlami.

V každém případě za snahu poradit děkuji.

Datum: 10.11.12 10:47

my to měli na hodně cementovou maltu-spíš beton,provázane přes řadu roxorem až do zdi

Ohodnoceno: 3x

Od: petec
Datum: 10.11.12 19:17

Takže zřejmě lepidlem na dlažbu nic nezkazím. Ptal jsem se dnes i v naších stavebninách a zkušený prodejce byl zaskočen a nevěděl.

Datum: 10.11.12 19:35

To Pajars *palec*.Luxfery,sklobeton ,skleněné tvárnice a kdoví jak se tomu všelijak říká se zdí na beton,velmi suchou,minimálně zavlhlou betonovou pískovou směs!Otvor musí mýt řádný překlad aby nesedal a pak to nepraskne a jak píše p.Pajars -roxory napříč. jo ,do stran a na nadpraží se může mezi zdivo a překlad a skl.tvárnice z důvodu sedání nalepit pruh extrud.polystyrenu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.12 18:48

Kvalitní, rychlý a přesný montážní systém pro luxfery

Co je to Block Lock?

Block Lock je velmi jednoduchý systém stavění stěn z luxfer. Systém spočívá v použití polyuretanových profilů upevněných mezi luxferami. Tyto profily se poté spojí pomocí speciálního lepidla. Díky použití systému Block Lock ušetříte čas i peníze a budete moci sami postavit celou stěnu snadno a rychle!
Další informace

Pohodlné montážní sestavy

Picture
Block Lock je dostupný v pohodlných montážních sestavách rozdělený podle různých rozměrů stěn a oken. Spočítejte si z kolika luxferů se bude skládat vaše stěna a vyberte tu pravou sestavu. Block Lock systém se prodává pro všechny druhy luxfer.
Další informace

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.