Schodiště do starého domu

Od: Datum: 18.10.14 18:35 odpovědí: 6 změna: 20.10.14 22:34

Jaké máte doma schodiště? Klouže Vám? Máme starý dům, ve kterém je původní schodiště ze žuly a to opravdu klouže, proto přemýšlíme nad rekonstrukcí..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.10.14 18:43
avatar

Dobrý den, také mám schodiště (asi) ze žuly a neklouže (snad jen po umytí). Žula je dobrá a nevyšlapává se. Nad rekonstrukcí neuvažuji - jsem rád, že tam je pěkná žula a ne náhražka.

Zdravím!

P.S. Dole mám rohožku, kterou používáme a po schodech chodíme suchou botou.

doplněno 18.10.14 20:04:

miramira - z otázky se zdá, že schodiště je uvnitř domu. Srovnání s venkovní dlažbou je mimo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 19:33
avatar

hm, žula opravdu " neklouže" třeba v Praze když mírně namohknou kočičí hlavy můžete jizdit jako šumi a taky se vůbec neohlazuje třeba pískem na botách, že.

doplněno 18.10.14 19:35:

obvykle v prodejnách dvěří nabízejí i obkladové systémy schodů. Podle mě to vypadá výborně. Podívejte se k odborníkům.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.14 22:01
avatar

Pokud to schodiště není vyšlapané, tak bych rekonstrukci neprováděl. Žula je výborný a krásný materiál. Pokud však máte obavu z uklouznutí, tak jsou přece i jednodušší cesty - nejjednodušší jsou protiskluzové pásky

http://www.safetyshop.cz/p214…e-pasky-abrazivni-baleni-6-ks

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neveta*
Datum: 20.10.14 21:02

Ahoj, já teda osobně bych měla i strach zasahovat do starého schodiště, pokud máte starý baráček, přeci jen není to nebezpečné? Ptali jste se někoho na to? Jinak my doma máme schodiště od firmy Empate, mají opravdu moderní, ale i designové schody, každý si podle mě tam musí vybrat! Ale první než bych vybírala schodiště, tak se určitě zeptám, zda to něudělá něco s domečkem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.14 21:59
avatar

kdo tu píše o zasahování, tazatel chce povrchovou úpravu a ne jeho fyzické odstranění. Schdište nebývá v domě postaveno tak, aby něco neslo. Nese samo sebe. Píšete že máte schodiště od firmy ale není vůbec zřejmé jaké. Odpověd na nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amy®
Datum: 20.10.14 22:34

Máme taky žulu, s tím nedá dělat skoro nic. Pokud vám vadí, že klouže, kupte si takové ty samolepicí kobercové nášlapy na schody. Nebo protiskluzové lepicí pásky na schody. Nebo pak nechat jednotlivé schody polepit dřevenými deskami, ale klouzání se nevyhnete, jen to bude lépe vypadat. Jinak pokud jde jen o vzhled, viděla jsem renovaci schodiště polepením plovoucí podlahou a vypadalo to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.