Jak ucpat díru s kabely?

Od: Datum: 18.10.14 17:11 odpovědí: 4 změna: 18.10.14 21:36

Potřeboval bych poradit, jak hermeticky ucpat díru ve stoupačkách se třemi procházejícími kabely (přístupnými jen z jedné strany), aby nepronikaly pachy. Pracovně jsem to oblepil mnoha metry papírové maskovací pásky, ale samozřejmě nic moc vzhled. Kdyby tam byl kabel jenom jeden a "konečný", dal bych tam normálně příslušnou průchodku, ale jeden z kabelů je "nekonečný", jeden začíná i konči vevnitř a ven jde jenom očko a jen ten třetí je relativně bez problémů. Napadlo mě ještě zalepit to pěnou, ale to též nevypadá na dlouhodobé estetické řešení. Takže až mi odpadne páska, co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.10.14 17:18
avatar

Dobrý den, když ještě nebyla pěna, tak jsem to jednou vyřešil tak, že jsem do otvoru nacpal kus zmačkaných novin a lehce do hladka přesádroval. V případě potřeby do toho stačilo jen dloubnout šroubovákem, sádra se rozpadla a noviny šly vytáhnout. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 19:12
avatar

Hermeticky to neuděláte nikdy,žádný běžný stavební materiál Vám toto nezabezpečí!

Takové prostupy se běžně (je-li větší) podšalují a zalejí betonem,v případě ,že se jen vrtne strop a protahuje kabel tak se zafoukne stav.pěnou a zaštukuje.Dříve se to dělalo jak je popsáno výše,třeba pytlem od cementu,novinami... a přemázně sádrou nebo jádrovou a pak štuk! (pkd je stouačka ,tak samozřejmě neštukuje,byla by to zbytečnost!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 20:20
avatar

Pur pěna určitě vyhoví.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 21:36

Pěna + silikon

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.