Jak na Izolace částečně podsklepeného domu?

Od: Datum: 18.10.14 15:20 odpovědí: 1 změna: 22.10.14 11:32

Dobrá den, budu stavět částečně podsklepený dům, se stávajícím sousedovým domem bude tvořit dvojdomek. Kvůli tomu, že soused má dům částečně podsklepený a tudíž výše posazený nad terénem rozhodl jsem se pro tuto variantu i já. Projektant mi navrhuje řešení podle nákresu na obrázku snad je to dle něj možné pochopit - jedná se o to že nepodsklepená a podsklepená část budou spojeny základovým pásem, následně budě v nepodsklepené části vylita deska tloušťky cca 5 cm, potom na celou plochu , přechod do sklepa a podlahu sklepa natavena izolace. Potom vyzděny stěny ze ztraceného bednění , celé toto dílo zvenku zaizolováno, zasypání nepodsklepené části až do výšky budoucí podlahy a následně již vybetonování základové desky. Snad je to co jsem napsal trochu k pochopení, sám jsem s tím měl ze začátku problém když mi to projektant vysvětloval. Snad to doplní obrázek. Otázka je taková, existuje i nějaká jiná možnost izolace přičemž aby základy podsklepené a nepodsklepené části byly svázány. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 11:32

ted si to nejsem schopen vybavit, ale myslím si že, aby dům fungoval jako jeden celek, je nutné resp. vhodné propojit základ níže se základem výše. Myslím si, že to je běžný způsob. Hlavní obecně je, aby každý základ nesedal v průběhu výstavby jinak.

doplněno 22.10.14 12:25:

stupňovitý základ

doplněno 22.10.14 12:25:

obr.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.