Správné štukování?

Od: Datum: 18.10.14 09:08 odpovědí: 6 změna: 19.10.14 21:30

Dobrý den, jak se správně štukuje?

doplněno 18.10.14 09:16:

ještě chtěl jsem se optat, jak se dělá štuk...mám hodně jemný bílý písek a vyhašené vápno..jaký je poměr? děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.14 10:13

Mám mnohaletou praxi, ale štuk bych si už nemíchal, koupil bych ho hotový v pytlích. Materiálová úspora nestojí za ztrátu času. Čas je drahý, ne materiál! Ale budiž-chceteli- to zkusit...Pokud ale máte písek jemný jako pudr, tak Vás bude zedník proklínat a Vy sám si také užijete. Při filcování totiž jemné kamínky v maltě rolují a pěkně se s ní pracuje. Přílíš jemná fajnová se "maže", vytváří shluky-hoble -a i zkušený zedník má co dělat, aby udělal přijatelný povrch. Na to předem upozorňuji. Podívejte se na Wikipedii na heslo Štuk, kde míchání štuku tenkrát na stavbách popisuji.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.10.14 13:04
Prdni na to. Pytel štuku stojí stovku a udeláš z toho půl bytu. Nějaký experimenty nestojí za námahu.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.10.14 20:18

Také se k tomuto názoru přidávám!

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: miro®
Datum: 19.10.14 17:59

Také se přidávám, ale s touto úvahou. Neni mnohem užitečnější si každý problé sám odzkoušet, ověřit? Neni potom větší uspokojení s provedeného díla? Nakonec praktické vyzkoušení a ověření má trvalejší hodnotu v paměti, rozmnožuje poznaty i uspokojení. Fandím kutilům.

Hezký večer -miro

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.14 21:26

to miro-souhlas ,ale bez alespoň minimálních znalostí?alespoň okouknout na stavbě jak na to! a pak se do toho možná pustit!Přece jenom je to těžší než vymontovat součástku auta a novou zase namontit!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.14 21:30

No princip "na svým se to naučím a až to bude "hotový" budu to pro cizí umět" mě moc nebere. :)
To moje bude totiž vypadat všelijak.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.