Vrtaná studna

Od: Datum: 17.10.14 18:46 odpovědí: 2 změna: 18.10.14 00:27

Vysoké počty kolonii při 36°C ve vrtané studni. Nevíte někdo jak to snížit? Případně jakou filtraci na to lze použít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.14 21:17

Ahoj. Lilo, problematika studní je poněkud širší, ať už jde o vrtané, nebo kopané. Potíže s nějakými koloniemi, můžou mít různé příčiny. Zjistit, proč a jaké, se ve vrtu vyskytují, je důležitější, než vymýšlet nějaké způsoby filtrace. Tím by bylo vhodné začít. Asi, by stálo za to, zjistit, jakým způsobem mají sousedi vyřešenou likvidaci svých odpadů. Kam jdou a jak jsou ošetřeny přepady žump, septiků a hnojišť? Ta hnojiště, to už je asi dnes trochu mimo, ale na vesnicích jsou ještě pořád možná. Stačí, aby přepad ze žumpy nešel po povrchu louky, ale hned pod zem, kde se už nemůžou ty bakterie, přirozenou cestou odbourávat. Pak se ta ,,havěť,, může dostat poruchami do větších hloubek a nakonec i do pramenů. A následně i do studny. Tak, jak to máte u vás vy?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.14 00:27
avatar

Někomu v okolí prosakuje jímka - zjistit, nahlásit, vyřešit. Fekálie ve vodě jsou problém, to asi řěšit se specializovanými firmami. Nevím jak v malém měřítku - asi by šla použít osmóza, ionizace, mikrovlny, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.