Revitalizace byt.domu v pam.chráněném území

Od: Datum: 17.10.14 13:37 odpovědí: 3 změna: 18.10.14 02:24

SVBJ se rozhodlo provést zateplení 12 bytového domu který se nachází na ulici v chráněném památkovém území,Jak postupovat aby mohla být realizace provedena.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 17.10.14 13:49

Vzit projektanta a zajit na pamatkare se domluvit, co vse se muze a nemuze udelat. V extremnim pripade budete muset provest zatepleni zevnitr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.10.14 13:54
avatar

Dobrý den, řekl bych, že si potřebujete sehnat firmu, která to umí. Dále peníze, aby se to mohlo realizovat - necháte si udělat cenovou nabídku. Na stavebním odboru radnice zažádáte o stavební povolení. Budou zřejmě chtít projekt a vyjádření památkářů - a tam bude velký problém a asi to celé skončí. Patrně Vám zateplení fasády nepovolí, ale to jen spekuluji. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 18.10.14 02:24

Investor (SVBJ) si vybere autorizovanou osobu (projektanta, či firmu), která zpracuje dokumentaci. V případě zateplení zřejmě bude stačit dokumentace ke stavebnímu povolení. Na základě této dokumentace pak SVBJ podá u stavebního úřadu žádost o vydání stavebního povolení k zateplení bytového domu (formulář žádosti si můžete stáhnout z webu, nebo Vám ho dají na úřadě).

Má-li žádost předepsané náležitosti, stavební úřad zahájí správní řízení, tzn. oznámí všem účastníkům (majitelům sousedních nemovitostí) a dotčeným orgánům státní správy, že zahájil řízení, požádá dotčené orgány státní správy o stanoviska a poučí účastníky řízení, že se k návrhu mohou ve stanovené lhůtě vyjádřit. Může nařídit i ústní jednání. Na základě získaných podkladů pak stavební úřad vydá rozhodnutí o povolení, či nepovolení stavby.

Jestliže existuje riziko negativního stanoviska dotčeného orgánu státní správy, zde např. památkářů, tak investor může ještě před podáním žádosti o stavební povolení využít institutu tzv. "Předběžné informace" dle § 139 správního řádu. To znamená, že SVBJ příslušný orgán státní správy požádá o poskytnutí předběžné informace, podle jakých hledisek bude posuzovat žádost, zda s navrhovaným projektem zateplení bytového domu souhlasí, či za jakých podmínek by s ním souhlasil.

SVBJ samozřejmě může ke všem úkomům potřebným pro získání stavebního povolení zplnomocnit autorizovanou osobu (projektanta, či firmu), která všechno zařídí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.