Asfaltový pás na stěnu

Od: Datum: 17.10.14 12:58 odpovědí: 6 změna: 18.10.14 01:03

Dobrý den, nemáte radu jak navařit asfaltový pás cca o výšce 20 cm na stěnu? Rád bych u země zaizoloval zdi (nopovou fólii atd již mám).

Po prvním pokusu musím konstatovat, že nedrží a pořád padá


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: penetrace
Datum: 17.10.14 13:39

stěna musí být suchá, napenetrovaná - jinak to držet nebude. Penetrace na ipu seženete ve stavebninách...

Doporučuji více nátěrů a pořádně zaschnout..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 17.10.14 14:12

Dělá se to takto: Budete potřebovat tlustší rukavice a větší propan-butanový hořák. Vypůjčit si od nějakého zedníka. Nařežete si pruhy šíře20 cm a srolujete je v délce. spodní začátek hranou přiložíte ke zdi, přejíždíte po délce hořákem a až se začne natavovat, přitiknete ji zespodu ke zdi. Tím se nalepí na zeď a pokračujete, za nahřívání hořákem ji odvíjíte směrem nahoru a nalepujete ji, až ji nalepíte celou. Chce to trochu zručnosti. Další možnost:pruh položím na zem a na jednom konci ji podložím metrovou laťkou. Potřu ji benzinem, zapálím. Hořící benzin ji nataví, když už dohořívá vezmu celý pruh a zhoupnutím ji připlesknu na zeď a rukavicemi ji ještě horkou připlácám na zeď. Pro profíka běžná rutina. Přejeme Vám úspěšné zvládnutí díla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.10.14 17:48

Ahoj. Jak uvedenou úpravu spáchat, jsi se právě dozvěděl. Další věc je to, jestli zrovna tohle s tou IPOU, bude to pravé pro tuto zeď? Je proto nutné vzít nějaký zřetel na to, jestli: ten dům je podsklepený, podříznutý izolací, kam směřují spády dešťových vod, jak je na líci zdi zakončené případné izolování, jestli ta omítka nad tím má nějaký přesah-převis a tak podobně? Fotka, nebo nákres by pak více napověděl. Aby jsi nedělal něco zbytečného, nebo dokonce kontraproduktivního. Ahoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.14 19:44
avatar

Kjaník a Humbucker-*palec* a bodík!

Penetrace -nemáte pravdu ,bude držet i bez penetrace a navíc víc nátěrů je pak ZBYTEČNOST,jediné co máte pravdu,že by měla být suchá! Penetrace není bezpodmínečně nutná i když je lepší když se použije (jmenuje se Penetral ALP a je od vícero výrobců)

doplněno 17.10.14 21:35:

Sry ale mně ještě ani jednou nespadla a navíc na staré, polorozpadlé cihly bych to ani nedával,protože je to zbytečnost! ale pkd někdo chce at si to tak udělá! Nejedenkrát se izolovalo tak,že se voda vymetla,penetrák co tak přišel jakoby nebyl a dodnes nejsou na toto reklamace! (nyní jde o vodorovnou izolaci!je to již asi 15 roků a vše OK!)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: penetrace
Datum: 17.10.14 20:02

už jsem toho polepil hodně... když to bylo bez penetrace, časem se to odlepí.. - ano, záleží na vlhkosti, izolaci..., ale bez penetrace je levnější, než opravovat ipu po půl roce...

Počet nátěrů - vrstev - závisí na kvalitě podkladu. Pokud je to na novou zeď, chápu.. Pokud staré rozpadlé cihly nebo stará omítka s poměrem 9/1/1 - je to nutnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 01:03

Penetrace má smysl, pokud se provede v jednom kroku...čili natírat dokud povrch saje, je-li třeba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.