Kotel Hydrotherm Solid -vypíná při ohřevu TUV

Od: Datum: 17.10.14 09:09 odpovědí: 3 změna: 17.10.14 15:55

Chci požádat o radu.

Máme kotel Hydrotherm Solid a za poslední měsíc udělal cca 7x to, že přestal ohřívat vodu. Parádní situace, když máte šampon na hlavě a najednou teče jen ledová. Pokaždé to souvisí s tím, že se rozsvítí čidlo na kontrolu spalin. Když dáme na kotli reset, je to zase dobré, ale ne na dlouho. Ve středu tady byl revizák, s kotlem si hrál asi hodinu, vyčistil ho a řekl, že dobrý. Jenže dnes se to stalo zase.

Netušíte někdo, čím to může být nebo jak a s kým to řešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 17.10.14 12:27

Čidlo kontroly spalin signalizuje problém s odtahem spalin, tam bych začal. Je to atmosferický kotel s odtahem do komína? Je komín průchozí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuziet
Datum: 17.10.14 12:48

No, je to plynový kotel. Jestli atmosférický, to nevím. Odtah je do komína.

(Nevím, jestli tato informace je k něčemu: bydlíme ve 3. patře cihlové bytovky, nad námi už nikdo není)

Datum: 17.10.14 15:55

Ahoj.

Je podivné, že i když se v něm hrabal kdosi, že to pořád hlásí chybu se spalinami. ,,Atmosférický,, , je druh kotle, který má spalinovou cestu v kotli přerušenou tzv. přerušovačem. Je to mezera v plechu odvodu nad registrem, co je nad hořákem. Systém Turbo to přerušení nemá a pohyb spalin je tlačen nahoru ventilátorem. Dvoutrubním systémem je zase přiváděn vzduch z venčí, pro jeho míchání s plynem a proto dochází nad hořáky ke spalování.

K potíži se spalinami. Jestli máš nad kotlem vývod odtahu pomocí kolena a pak trubky do zdi-komína, a na tom koleně je nějaké víčko. Tak ho otevři a vnitřek prohlédni. Měl by být prázdný a čistý. Zbytek komína se dá skouknout kontrolním otvorem někde v úpatí komína, kde si pod ten sopouch strčíš malé zrcátko a ve dne by to mělo být průhledné až do oblak. Mělo by tam být vidět světlo na konci komína. Logicky, když je to průhledné, je to čisté a prostupné pro spaliny. Spodek komína by měl být uzavřený pasujícími dvířky.

K závadě. Je možné, že může být potíž s elektronikou. To je ale pro odborný servis. Nejspíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.