Radiátor nejde odvzdušnit

Od: Datum: 16.10.14 20:28 odpovědí: 16 změna: 17.10.14 11:26

Zdravím, nejde mi odvzdušnit žebřík v koupelně, cca horní čtvrtina je studená. Odvzdušňovák je nahoře, otevřu, chvíli jde vzduch a pak šmitec, nejde ani vzduch, ani voda - horní čtvrtina pořád studená. Co s tím? Byt je nájemní, úplně nahoře pod střechou, topení z teplárny. Domovník mi furt tvrdí že je všechno oukej a ať se nestarám. Díky za rady.

doplněno 16.10.14 20:42:

Tak změna - po odzvdušnění už topí jen polovina - vzduch tedy musel syčet asi dovnitř nebo co...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 20:44
avatar

patrně k vám jde teplo ze sekundéru, tudíž přes výměníkovou stanici, no a nejspíš dává čerpadlo v této stanici malý tlak, když nevytlačí vodu do posledního patra, nebo je málo vody v systému, což by měla obsluha taky poznat.., jinak nevím, snad nemáte přicpané trubky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hlucha*
Datum: 16.10.14 20:48

Ucpaný snad nebudou, barák se komplet celej rekonstruoval před dvěma lety, určitě i s topením. Takže mám domovníka otravovat ať to víc natlakuje?

Datum: 16.10.14 21:05
avatar

no za pokus to stojí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 21:06

Ahoj. Krátce si povol odvzdušnění a prstem si pohmátni, jestli jde vzduch ven, nebo dovnitř. Pokud jde dovnitř, nejspíše v systému bude málo vody. Ať ji kotelník- výměníkář dopustí. A taky si sáhni na trubky co vedou do žebříku. Teplejší by měla být samozřejmě ta stoupačka do ventilu.

doplněno 17.10.14 12:53:

Ahoj. I čtvernohé hovado se musí občas usměrnit. Tak že, usměrni to vaše lidské. Snad mu někdo velí a i platí? Prostě ti tam chybí voda a jak ji do systému někdo doplní a občas to pohlídá, bude po problému. Stoupačky jdou každá svou cestou, ze suterénu kolmo všemi byty nahoru až k tobě. Nemohou se mezi sebou v tom posledním patře nějak přepouštět. I když i tady platí, že ten systém funguje jako spojené nádoby. Ale, zase je klidně možné, že podobné potíže můžou mít všichni tví sousedé na vašem patře. Ale, ani tohle nemusí platit 100%.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hlucha*
Datum: 16.10.14 21:15

Vzduch jde dovnitř určitě, když po "odvzdušnění" topí ještě menší plocha žebříku než před zásahem. Přívodní trubka je ta s kohoutem (termostatickým ventilem nebo jak se tomu říká), ten mám při odvzdušňování naplno na pětku. Ale vracečka je na omak stejně horká, nevím, co jsem tady tak se s tím řebříkem blbě topí, trvá snad hodinu než se celej ohřeje (dělá to ještě radiátor na chodbě, ale ten je malej, moc s ním netopím). Zejtra ho dojdu zděsit, víte on náš povedenej domovník je věčně vožralý bulharský ho**do se kterym neni řeč, proto se tu ptám abych na něj šel s hotovou věcí.

Datum: 16.10.14 21:32
avatar

a navíc, pokud tam máte termostatický ventil a v systému je malý tlak, tak tím ventilem, který má uvnitř hodně zeslabený průřez, se toho moc neprotlačí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hlucha*
Datum: 16.10.14 21:39

Takže radíte ventil odšroubovat a skusit ještě tedy odvzdušnit? Má se sundavat když je otevřenej naplno nebo zavřenej?

Datum: 16.10.14 21:48
avatar

ventil asi neodšroubujete, je přeci na potrubí, nebo nevím, jak jste to myslel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 21:22

Nemáte puštěné dopouštění vody do okruhu ve výměníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 21:43

Ve výměníkové stanici by měla být expanzní nádoba s tlakoměrem ( výškoměrem), na jehož stupnici by měl být vyznačen červenou ryskou pracovní přetlak. Ten by měl zaručovat, že výška vodního sloupce v topném systému je vyšší než nejvýše umístěný radiátor. Každopádně Vám musí vždy po otevření odvzdušňovacího ventilku na radiátoru vytékat voda !

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hlucha*
Datum: 16.10.14 21:57

No, a to je právě ono, voda neteče, vzduch nesyčí, můžu si odvzdušňovák úplně vyšroubovat a jít si s ním cvrnkat.

Datum: 16.10.14 22:26
avatar

já mluvil o termostatickém ventilu a vy zase o odvzdušňováku

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hlucha*
Datum: 16.10.14 22:33

Já vím, už to pletu jedno přes druhý, našel jsem si že odsřoubováním termoventilu se zvýší průtok vody radiátorem, tím pádem si řikám třeba by pak šel odzvdušnit. Už bych to udělal ale přestali topit, musím počkat.

Datum: 16.10.14 22:39

Zavřete odvzdušňovák (ať vám ta špína z radiátoru neteče na koberec) a sežeňte obsluhu výměníku. Až dopustí vodu do okruhu, pokračujte.

Pokud je odvzdušňovák u termostatického ventilu, pak ten termostatický nejdřív zavřete, pokud ne, je to jedno. A odvzdušňujte. Až poteče voda, zavřete odvzdušňovák. Pokud byl zavřený termostatický ventil, otevřete ho, chvíli počkejte, zavřete a pokračujte v odvzdušňování.

Pak už by to mělo být O.K.

Termostatický ventil se zavírá, když je u odvzdušňováku proto, že jinak voda z něj zažene vzduch a z odvzdušňováku jde voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ewi
Datum: 16.10.14 23:49

Když se odvzdušňuje, v některých soustavách je nutné vypnout oběhové čerpadlo. Popisovaný problém s nasáváním vzduchu dovnitř. Jděte za správcem a se domluvte, kde se čerpadlo vypíná. Pak se odvzdušní bez potíží. Pokud je na patře více bytů, domluvte odvzdušnění u všech naráz. Jinak si budete vzduch vzájemně posílat přes byty.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.14 11:26
avatar

hlucha, některé odpovědi jsou snad jen žert. Podle popisu máte málo vody v systému. Že odvdušňovák je nejvyšší místo v topné soustavě?

Demontovat termoventil je hloupost, páč i malinkou dírkou voda proteče, jako u odvzdušnění. Jesliže jste opravdu asi nejvíše, neutíka ani voda ani vzduch. To je známka, že je málo vody. I kdyby běželo čerpadlo, a chtělo to nasát vzduch do topení, tak musí vodu někam natlačit. Voda je nestlačitelná.

Fyzika nejde oblbnout.

Hezký víkend.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.