Jak nastavit teplotu vody v bojleru

Od: Datum: 16.10.14 14:27 odpovědí: 6 změna: 28.01.15 17:44

Dobrý den.

nastěhoval jsem se do nájemního bytu, ve kterém je instalován bojler typu: Elektrolux EWH-100RN. Když si pustím teplou vodu, skoro vždy se skoro opařím - bojler vodu strašně moc ohřívá. Chtěl bych tedy nastavenou teplotu snížit, ale má to jeden háček - podle návodu na internetu není vybaven klasickým otočným knoflíkem na nastavení termostatu. V návodu se píše toto: "Vnitřní nastavení termostatu se provede tak, že se sejme kryt vodičů a termostat se nastaví otáčením pomocí šroubováku". Mohl byste mi prosím poradit, kde bych na něm našel kryt vodičů?

Velice děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 14:41

tohle je ten termostat který hledáte http://www.elny.cz/termostat-…herm-tus00227-bojler/d-72179/ najdete ho po sundání deklu na spodku bojleru

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.10.14 17:34

dejte sem fotku zespodu a pak dostanete přesný popis..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.15 14:18

Zdravím vás,

nafocení bojleru mi trvalo ostudně dlouho, mám teď však trochu volna, tak bych se do toho konečně chtěl pustit. Přikládám fotky, které se mi povedlo nafotit - bojler je přidělaný na zdi nad falešným stropem z polystyrenových desek a nedá se tam moc dobře dostat. Mohli byste mi prosím poradit, kde bych ten termostat měl přibližně hledat?

Moc díky!

Od: 111®
Datum: 27.01.15 14:58

pod tím kulatým deklem s nalepeným štítkem, odšroubovat 4 šroubky a sejmout...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.15 14:59

Moc díky za radu! Hned zítra se na to vrhnu.

Datum: 28.01.15 17:44

Jen pro jistotu - sundáním krytu se stanou přístupné živé elektrické části bojleru - tedy je nanejvýš vhodné vypnout odpovídající jistič, na to, že zrovna nejde "noční" proud bych fakt nespoléhal.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.