Infra radiátor 1500W - zkušenosti

Od: Datum: 16.10.14 09:08 odpovědí: 5 změna: 16.10.14 10:28

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s přenosnými Infra radiátory? právě jeden nabízeji v Penny ( http://www.kupi.cz/letak/penny-market-letak-110?page=11), ale mám obavu, zda bude teplo dostatečné. Někde jsem četla názory, že infraradiátor ohřívá jen to, na co "dosvítí". Vzduch v místnosti prý vůbec. Děkuji za napsání vašich zkušenosti s tímto topením.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 09:29

Vše se odvíjí od toho, kde s tím hodláte topit. To, co píšete, je zjednodušené, ale pravdivé.

Ohodnoceno: 0x

Od: kiakai
Datum: 16.10.14 09:34

Topit bysme tím chtěli v koupelně (2x2m) a nebo v kuchyni (4x5m) ..

Datum: 16.10.14 09:46

Do koupelny klidně, topit stylem...teď se jdu koupat, teď si to zapnu. Do kuchyně bych se poohlédl po jiném druhu el.vytápění, je z čeho vybírat.

Od: kiakai
Datum: 16.10.14 10:00

Moc děkuju, pane hubas, že jste se mi věnoval pěkný den!

Od: asd*
Datum: 16.10.14 10:28

Ohřívá sáláním = přímo předměty na které "dosvítí". Je to ideální např. koupelnu trvale vytápět jiným zdrojem na 18° a pokud tam jste tak si pustit infrazářič který ohřívá přímo vás (jako když stojíte u ohně). Ekonomicky to vyjde líp než trvale vytápět např. na 23°.

Výkon je daný, pokud má místnost tepelné ztráty menší nebo stejné tak tím můžete vytápět trvale.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.