Ubytování v nebytovém prostoru

Od: Datum: 15.10.14 16:30 odpovědí: 3 změna: 15.10.14 17:18

Dobrý den chci koupit nebytový prostor,který je ale zároveň vedený jako ubytovací zařízení a tak mám obavy aby s tím pak nebyl do budoucna nějaký problém pokud si ho koupím do osobního vlastnictví.Popřípadě zda lze v budoucnu tento prostor překolaudovat jako bytový když je v něm vše pro pohodlné bydlení.

Předem děkuji

Jana Boučková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.10.14 17:08
avatar

Dobrý den, myslím, že podle NOZ se již neřeší např. při pronájmu k bydlení, zda jde o prostor bytový nebo nebytový, resp. lze pronajímat k bydlení i prostory nebytové. Ve Vašem případě, kdy jde o závažné rozhodnutí spojené s nákupem nemovitosti, bych si zašel předem na radnici (na stavební odbor) a zeptal se přímo tam (a zcela konkrétně) - oni budou rozhodovat o případné kolaudaci na byt. Zdravím!

doplněno 15.10.14 17:17:

aaella - děkuji za doplnění a vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 17:10

Jen upřesním: podle NOZ už není- při posuzování platnosti nájemní smlouvy - rozhodující rozpor mezi účelem smlouvy (bydlení) a stavebním určením (nebytový prostor), ale z hlediska veřejného práva se nic nezměnilo, pokuty by byly stále stejné. Pokud tedy budete pronajímat nebytový prostor k bydlení, nemělo by to mít, teoreticky!, za následek neplatnost nájemní smlouvy, ale stále se jedná o porušení veřejnoprávních předpisů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 17:18

není zač.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.