Odstranění plotu

Od: Datum: 14.10.14 23:18 odpovědí: 2 změna: 15.10.14 06:13

Dobrý den,chci se zeptat,v cervnu 2014 jsme koupili od pozemkového fondu kousek zahrady ,navazující k naší zahradě.Ale mezi naším pozemkem a novou parcelou stojí dratěný plot, ktěrý tam postavila sousedka a nechce ho odstranit .Poradíte mi někdo prosím . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 23:30

Nerozumím. Mezi Vaším pozemkem a sousední parcelou je plot, který postavila sousedka? Takže buď stojí na vašem a nebo na vašem, ne? Postavila jej patrně před červnem 2014, tedy buď na Vašem pozemku, nebo na pozemku ve správě pozemkového fondu, pak jste jej patrně koupili s pozemkem. Dle mého demontovat a vrátit sousedům.

doplněno 15.10.14 11:58:

to @jmhad: Ano, máte pravdu. Tak by to mělo vypadat v právním státě. Pokud existuje zmínka o stavbě v KS, případně jde o oficiální stavbu, určitě řešit oficiální cestou.

Pokud se jedná o černou stavbu (což jsem, možná mylně, předpokládal), pořád si myslím, že pro obě zůčastněné strany bude lepší, když zmizí potichu. V případě řešení oficiální cestou je to na dlouhé lokte a pro sousedku nikoliv bez finančních následků, což sousedské vztahy zničí definitivně. Asi jsem to napsal blbě, samozřejmě jít a uřezat a hodit sousedům za plot bez předchozí domluvy, jak moje poslední věta vyzněla, není dobré řešení. Zkusil bych to sousedce vysvětlit dle tohoto odstavce. Není to z mojí hlavy. Tímto způsobem jsme s tichým souhlasem stavebního úřadu řešili černou stavbu sousedky. Naše sousedka pochopila a černá stavba jeden den byla a druhý ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 06:13

Plot je její majetek,který nyní stojí na Vašem pozemku a zřejmě je tam neoprávněně. Tohle mělo být vyřešeno v kupní smlouvě.Protože plot jako drobná stavba spadá pod "ohlášení" příslušnému obecnímu úřadu,musí tuto záležitost vyřídit právě obecní úřad.Tomu musíte dát podnět a on musí vyzvat příslušnou osobu k odstranění neoprávněné stavby,dát k tomu lhůtu a kontrolovat splnění. Konečným řešením může být odstranění plotu na náklady jeho majitele - ale z příkazu obce. Také od toho ten úřad také máme a také od toho jsou tam placeni úředníci,kteří nemají jen vybírat poplatky za psa či popelnici.Vy nemůžete jít a plot o své vůli odstranit, jak zde někteří radí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.