Výpověď z nájmu

Od: Datum: 14.10.14 22:46 odpovědí: 1 změna: 15.10.14 02:15

Ahoj,

nedávno jsem tady řešil dodavatele elektřiny, situace se ale docela změnila a proto mám dotaz jiný. Od zítřejšího dne mi poběží nájemní smlouva u společnosti RPG na byt. Ve čtvrtek při předávce bytu však bylo zjištěno, že byt nemá elektroměr, předchozích osm let ani neměl a tudíž bude minimálně měsíc neobyvatelný, protože je v něm na elektřinu vše-topění, ohřev vody atd. Mám v tomto případě právo na výpověď z nájmu, vrácení rezervačního poplatku a vrácení prvního nájmu?

V novém občanském zákoníku se píše toto:

§ 679

(1) Nájemce je oprávněn odstoupit od smlouvy kdykoliv, byla-li pronajatá věc předána ve stavu nezpůsobilém ke smluvenému nebo obvyklému užívání, anebo stane-li se později - aniž by nájemce porušil svoji povinnost - nezpůsobilou ke smluvenému nebo obvyklému užívání, stane-li se neupotřebitelnou anebo bude-li mu odňata taková část věci, že by tím byl zmařen účel smlouvy.
Děkuji za vaše rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pcmani*
Datum: 15.10.14 02:15

tou citací jste si odpověděl sám

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.