Nevyžádaná smlouva od ČEZu

Od: Datum: 14.10.14 20:07 odpovědí: 4 změna: 15.10.14 08:59

Dobrý den,

nedávno jsem se stal majitelem domku a odebírám elektřinu od RWE (stejně jako původní majitelka). V poště se mi ovšem objevil dopis od ČEZu, nazvaný Žádost o zaslání podepsané smlouvy a jako příloha Smlouva o připojení odběrného elektrického zařízení. Podle textu v průvodním odstavci se jedná o "mnou vyžádanou" smlouvu o odběru energií od ČEZu. S nikým od ČEZu jsem nikdy nejednal a nejsem jeho zákazníkem (s RWE je již vše vyřešeno), ale přesto je ve smlouvě mé jméno a údaje o původním i současném bydlišti.

Předpokládám, že pokud smlouvu nepodepíšu, tak není co řešit a žádná smlouva se nekoná. Přesto: setkal se někdy někdo s podobnou situací? Řešili jste ji nějak? Případně doporučovali byste tuto věc nějak řešit, nebo mám dopis hodit do koše a celou záležitost za hlavu?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.10.14 20:15
avatar

Dobrý den, domnívám se, že Vás ČEZ (jako majitel drátů a elektroměru) kontaktoval na základě informace od přeprodejce RWE - učiňte dotaz na RWE, zda je to běžný postup. Zdravím!

doplněno 14.10.14 21:19:

"Smlouva o připojení odběrného elektrického zařízení" by měla předcházet další smlouvě o dodávce energie pro domácnost a většinou je k ní požadována i revizní zpráva. Myslím, že ČEZ připojí a potom si můžete zvolit jiného dodavatele (přeprodejce) energie (např. RWE).

Patrně to nemáte vše správně dořešeno.

doplněno 15.10.14 09:16:

kedar - bude to v pořádku. Pouze to nebylo dořešeno s ČEZ na začátku, tak si to vyřešíte zpětně.

A jako dodavatele jste si zvolil RWE - tam už smlouvu máte uzavřenou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.14 08:59

Tak dle informací z infolinek RWE a ČEZu jde o standartní postup, s RWE je uzavřena smlouva o dodávání elektřiny, s ČEZem smlouva o distribuci elektřiny/využití elektroměru. Takže chyba byla na mé straně a i tuto smlouvu je nutné uzavřít a odeslat.


Děkuji všem diskutujícím za rady.
Datum: 14.10.14 20:36

Ahoj. Pro klid v duši, by šlo zainvestovat těch 29 Kč a poslat jim-ČEZu doporučený dopis s vyjádřením, že o jejich nabídku nemáš zájem a že máš odběr energií vyřešen. Když ho už máš vyřešen. A doklady, se samozřejmě ukládají.

doplněno 14.10.14 21:37:

Co může být nákladnější? Poštovné, nebo hovorné na spoluúčastnou linku?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.14 20:50
avatar

Zdravím,
teoreticky nejjednodušší je smlouvu nepodepisovat a neodesílat. Nic nezkazíte, když si zavoláte na infolinku ČEZu (840 840 840) zeptáte se tam, jak postupovat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.